روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: فناوری اطلاعات منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

خبر "بایدن فرمان مسدود شدن تیک تاک و ویچت در ایالات متحده را لغو کرد" در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ از منبع زومیت با موضوع it-فناوری اطلاعات منتشر گردید.خبر باعنوان "بایدن فرمان مسدود شدن تیک تاک و ویچت در ایالات متحده را لغو کرد" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

بایدن فرمان مسدود شدن تیک تاک و ویچت در ایالات متحده را لغو کرد


بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، دستور مسدود شدن اپلیکیشن‌های چینی مانند تیک‌ تاک و ویچت را که در زمان دولت ترامپ صادر شده بود، لغو کرد.

در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ، ایالات متحده در قبال شرکت های چینی سیاست های سخت گیرانه ای در پیش گرفت. بسیاری از اپلیکیشن ها، محصولات و سرویس های شرکت های چینی به اتهام امکان سرقت اطلاعات شهروندان چینی حق فعالیت در خاک ایالات متحده را از دست دادند یا در شرف از دست دادن بودند. البته برخی از شرکت ها مانند هواوی آسیب های بیشتری دیدند.دونالد ترامپ اقدامات بیشتری بر ضد هواوی انجام داد تا فعالیت شرکت چینی در بازارهای مختلف ازجمله ارتباطات 5G و گوشی هوشمند تا حد بسیاری محدود شود. البته هواوی تنها شرکتی نبود که زیر فشار دولت ترامپ قرار داشت. اپلیکیشن های مختلف چینی مانند تیک تاک، علی پی، وی چت، SHAREit و ده ها مورد دیگر قرار بود در ایالات متحده مسدود یا حداقل محدود شوند.ترامپ تمرکز ویژه ای به تیک تاک داشت تا بخش مرتبط با ایالات متحده آن به یک شرکت آمریکایی فروخته شود. حال که دولت ترامپ کنار رفته و جو بایدن قدرت ایالات متحده را به دست گرفته است، تقریبا بسیاری از اقدامات ترامپ ملغا شده اند و گویا جلوگیری از مسدودسازی اپلیکیشن های چینی یکی از این موارد خواهد بود.به گزارش ZDNet، جو بایدن دستور داده است سیاست ایالات متحده در مورد مسدودسازی اپلیکیشن های چینی تغییر یابد و اقدامات دیگری صورت بگیرد. درحالی که ترامپ اپلیکیشن های چینی را خطری برای امنیت ملی ایالات متحده خوانده و به دنبال مسدود شدن آن ها بود، دستور جدید بایدن به اپلیکیشن هایی مانند علی پلی، کم اسکنر، تیک تاک، کیو کیو والت، شیر ایت، وی میت، وی چت، وی چت پی و WPS Office را در ایالات متحده اجازه ی فعالیت می دهد.اگر به خاطر داشته باشید، در زمان ریاست جمهوری ترامپ، قرار بود تیک تاک به شرکتی آمریکایی فروخته شود. مشتریان اصلی خرید تیک تاک، اوراکل و والمارت بودند؛ اما با به کار آمدن دولت بایدن، مشخص نشد سرانجام خرید تیک تاک چه می شود. در گزارش ذکر شده که با وجود امکان فعالیت تیک تاک در ایالات متحده، وضعیت فروش آن به اوراکل و والمارت توسط کمیته سرمایه گذاری خارجی ایالات متحده در دست بررسی است.علاوه بر اینکه فرمان اجرایی ترامپ مورد بازنگری قرار گرفته است، بایدن دستور داده اپلیکیشن های مورد نظر بررسی و مشخص شود که آیا برای امنیت ملی ایالات متحده خطراتی به همراه دارند یا خیر. این خطرات که «تهدیدهای غیر قابل قبول» عنوان شده اند، شامل ارسال اطلاعات کاربران به هرگونه سازمان نظامی یا امنیتی خارجی یا امکان سوءاستفاده از اطلاعات برای حمله ی سایبری محسوب می شوند.

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه it-فناوری اطلاعات، نشر خبر " بایدن فرمان مسدود شدن تیک تاک و ویچت در ایالات متحده را لغو کرد از منبع زومیت. "

 

اخبار گوناگون

× ×