روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: فناوری اطلاعات منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

خبر "پیامک‌های دولت فقط از سرشماره ۴۰۴۰ برای مردم ارسال خواهد شد" در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ از منبع زومیت با موضوع it-فناوری اطلاعات منتشر گردید.خبر باعنوان "پیامک‌های دولت فقط از سرشماره ۴۰۴۰ برای مردم ارسال خواهد شد" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

پیامک‌های دولت فقط از سرشماره ۴۰۴۰ برای مردم ارسال خواهد شد


با اختصاص سرشماره ۴۰۴۰ به اطلاع‌رسانی دستگاه‌های اجرایی، مردم می‌توانند مطمئن باشند که هر پیامک دیگر دولت به آن‌ها جعلی است.

سازمان فناوری اطلاعات سامانه یکپارچه پیام ایران را به منظور یکپارچه سازی راهکارهای تبادل داده پیام بین مردم با دستگاه های اجرایی و کاهش زمینه تخلفات در تبادل پیام با مردم و صرفه جویی در هزینه های دولت و آمادگی برای پاسخ گویی سریع به نیازهای ارتباطی با مردم رونمایی کرد.به گزارش زومیت، این سامانه چهار زیرسامانه را شامل می شود: ۱. کارپوشه ملی ایرانیان؛ ۲. ارسال پیامک؛ ۳. ارسال کد دستوری و پست الکترونیکی احراز هویت شده ی بومی. افراد حقیقی و حقوقی و نمایندگان دستگاه های اجرایی می توانند پس از احراز هویت و تأیید سازمان فناوری اطلاعات ایران، از خدمات این سامانه استفاده کنند. سامانه پیام ایران از زیرساخت­ های دولت الکترونیکی موجود استفاده می کند تا امکان ارسال مکاتبات و دریافت پاسخ بین دستگاه ­های اجرایی و اشخاص حقیقی و حقوقی و ارسال و دریافت پیامک برای هریک از دستگاه­ های اجرایی از شماره اختصاصی تخصیص یافته ذیل سرشماره ۴۰۴۰ و ارائه خدمات هریک از دستگاه ­های اجرایی از شماره کد دستوری اختصاصی USSD تخصیص یافته ذیل سرشماره #۴* را فراهم کند.مقاله های مرتبط:بر این اساس، تمام دستگاه های اجرایی مکلف هستند به منظور ارسال و دریافت هرگونه پیام از بستر سامانه پیام ایران استفاده کنند. ارسال پیامک دستگاه های اجرایی به مخاطبان نیز به منظور مقابله با ارسال پیام های جعلی خارج از سامانه پیام ایران ممنوع است و پیامک ها باید فقط از سرشماره اختصاصی دستگاه در سامانه پیام ایران ذیل سرشماره ۴۰۴۰ یا mask شماره مربوط به دستگاه ارسال شود.این سامانه فعالیت اولیه اش را از سال ۱۳۹۸ آغاز کرد و در نیمه اول سال ۱۳۹۹ به ۵۵۰ هزار کاربر فعال ۱۰ میلیون سند ارسالی میان دستگاه های دولتی و مردم رسید. تعداد کاربران فعال سامانه تا پایان سال ۱۳۹۹ بیش از ۵۹۳ هزار بوده و ۶۰ میلیون دیتا ازطریق ۸۲ دستگاه اجرایی بین مردم و دولت جابه جا و تاکنون ۱۶/۵ میلیون پیامک ازطریق این سامانه به مردم ارسال شده است. با اتصال APIهای پیام رسان های داخلی به این سامانه، به زودی مکاتبات با دستگاه های اجرایی از این طریق نیز امکان پذیر می شود.

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه it-فناوری اطلاعات، نشر خبر " پیامک‌های دولت فقط از سرشماره ۴۰۴۰ برای مردم ارسال خواهد شد از منبع زومیت. "

 

اخبار گوناگون

× ×