روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: فناوری اطلاعات منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

خبر "مدل‌های پرو آیفون ۱۳ به نمایشگرهای کم‌مصرف lltpo مجهز می‌شوند" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ از منبع زومیت با موضوع it-فناوری اطلاعات منتشر گردید.خبر باعنوان "مدل‌های پرو آیفون ۱۳ به نمایشگرهای کم‌مصرف lltpo مجهز می‌شوند" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

مدل‌های پرو آیفون ۱۳ به نمایشگرهای کم‌مصرف lltpo مجهز می‌شوند


براساس اطلاعات افشاشده، دو مدل گوشی از خانواده‌ی آیفون ۱۳ برای ارائه‌ی نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز، از نمایشگرهای کم‌مصرف LTPO ساخت ال‌جی و سامسونگ استفاده خواهند کرد.

مدت زیادی از معرفی پرچم دارهای جدید اپل، یعنی خانواده ی آیفون ۱۲ نمی گذرد؛ بااین حال شایعات و اطلاعات جدیدی از آیفون ۱۳ منتشر شده که اغلب آن ها بر این اصل واحد متمرکز بوده است: آیفون ۱۳ با نمایشگر کم مصرف LTPO و توانایی نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز عرضه می شود. حال به دنبال شایعات پی درپی درباره ی این موضوع، وب سایت WccfTech با استناد به گفته های ETNews، مُهر تأیید دیگری بر این ماجرا می زند.مقاله ی مرتبط:طبق گزارش جدید، سامسونگ و ال جی دیسپلی وظیفه ی ساخت صفحه نمایش های OLED با فناوری «اکسیدپلی کریستال دماپایین» (LTPO) را به منظور ارائه ی نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز آیفون ۱۳ برعهده دارند. همچنین، گفته می شود این دو شرکت باتوجه به تهیه ی این نوع تکنولوژی و به دلیل مشارکت با غول دنیای فناوری، افزایش درآمد را در سال ۲۰۲۱ تجربه خواهند کرد.افزون براین، گزارش یادشده تنها سامسونگ و ال جی را به عنوان تأمین کنندگان نمایشگرهای آیفون ۱۳ نام برده است؛ درحالی که شایعات قبلی حاکی از آن بود که اپل زنجیره ی تأمین محصولاتش را برای تهیه ی نمایشگر و پنل لمسی متنوع کرده است و BOE، شرکت چینی تولیدکننده ی نمایشگر، بعد از بارها شکست در آزمون های کیفی اپل، بألاخره تأمین درصدی از پنل های OLED موردنیاز در آیفون را برعهده گرفته است.به نقل از ETNews، از چهار مدل گوشی آیفون که سال آینده عرضه خواهد شد، دو مدل (احتمالا مدل های پرو) از نمایشگرهای OLED با فناوری کم مصرف LTPO بهره می برند و راه را برای نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز هموار می کنند. از قرار معلوم، دو مدل دیگر همچنان از همان نمایشگرهای OLED با نرخ نوسازی ۶۰ هرتزی برخوردار هستند که در ترانزیستورهای فیلم نازک آن از سیلیکون پلی کریستال (LTPS) استفاده شده است. در این گزارش، ذکر شده است که احتمالا آیفون های سال آینده هزینه ی تولید بیشتری خواهند داشت؛ اما شواهد نشان می دهد شاید هزینه های بیشتر تولید روی قیمت نهایی آن تأثیری نگذارد. استفاده از تکنولوژی اکسیدپلی کریستال دماپایین (LTPO) به تولید نمایشگرهای کارآمدتر منجر می شود که وظیفه روشن و خاموش کردن پیکسل های مختلف نمایشگر را برعهده دارد. تکنولوژی LTPO این اجازه را به گوشی هوشمند می دهد که نرخ نوسازی تصویر را از ۱ تا ۱۲۰ هرتز به صورت متغیر و باتوجه به نیاز تغییر دهد و بهره وری از انرژی را بیشتر کند.درمجموع، فناوری یادشده بدون کاهش شارژدهی می تواند سرعت نوسازی ۱۲۰ هرتز را برای پیمایش روان تر و بیشتر و حرکت روان انیمیشن ها و بهبود پاسخ دهی به فرامین را فراهم کند. نمایشگرهای کم مصرف یکی از اهداف اصلی اپل خواهند بود؛ زیرا انتظار می رود تمامی مدل های آیفون ۱۳ از مودم های 5G به روزشده استفاده کنند و همان طورکه می دانید، این مودم ها در مصرف باتری بسیار تأثیرگذار هستند و به احتمال زیاد این امر یکی از دلایلی است که اهالی کوپرتینو از استفاده از پنل های ۱۲۰ هرتز در خانواده ی آیفون ۱۲ خودداری کرده اند.ناگفته نماند در گزارش مذکور، یکی از صاحب نظران صنعت نمایشگرها اظهارنظر کرده و بر این باور است که باتوجه به انتظارات زیاد و فروش چشمگیر آیفون ها، اپل احتمالا برنامه ی زمان بندی معرفی و عرضه ی محصولات خود را بهبود می دهد و احتمالا در همان بازه ی زمانی سپتامبر ۲۰۲۱ (شهریور ۱۴۰۰) نسل جدید گوشی های آیفون را معرفی و بدون تأخیر به بازار عرضه می کند.دیدگاه شما کاربران زومیت درباره ی آیفون ۱۳ مجهز به نمایشگر LTPO و نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز چیست؟

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه it-فناوری اطلاعات، نشر خبر " مدل‌های پرو آیفون ۱۳ به نمایشگرهای کم‌مصرف lltpo مجهز می‌شوند از منبع زومیت. "

 

اخبار گوناگون

× ×