روی خط خبر

  • سیاسی
  • خبرآنلاین
  • درگذشت آیت الله مصباح، سازوکار انتخاباتی جبهه پایداری را تغییر می دهد؟
 درخواست حذف مطلب

موضوع: سیاسی منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

خبر "درگذشت آیت الله مصباح، سازوکار انتخاباتی جبهه پایداری را تغییر می دهد؟" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ از منبع خبرآنلاین با موضوع politics-سیاسی منتشر گردید.خبر باعنوان "درگذشت آیت الله مصباح، سازوکار انتخاباتی جبهه پایداری را تغییر می دهد؟" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

درگذشت آیت الله مصباح، سازوکار انتخاباتی جبهه پایداری را تغییر می دهد؟

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری گفت: روال کار سیاسی جبهه با اساسنامه ای که داریم پس از درگذشت آیت الله مصباح آسیبی نمی بیند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ۱۲ دی ماه بود که آیت الله مصباح یزدی دار فانی را وداع گفت. برهمین اساس، قاسم روانبخش، عضو شورای مرکزی جبهه پایداری، در رابطه با تاثیر درگذشت مرحوم آیت الله مصباح یزدی بر جبهه پایداری و اجماع سازی این جبهه برای کاندیدای انتخابات گفت: طبق اساسنامه به این صورت است که وقتی فقیهی از دنیا برود، فقیه دیگری طبق نظر دو فقیه دیگر انتخاب می شود و جمع فقهای سه گانه تکمیل می شود.بنابر گزارش برنا، او با بیان اینکه پس از درگذشت آیت الله مصباح یزدی هم سازوکار انتخاباتی به شکل سابق است، اضافه کرد: روال کار جبهه پایداری به این صورت است که بین افراد مختلفی که احتمال ورود داشتند و یا شرایط داشتند بحث و بررسی می کردند و آنهایی که از نظر جبهه پایداری اصلح تشخیص داده می شدند و شرایط ریاست جمهوری را داشتند بررسی بیشتری می شدند و در نهایت کسی که رای اکثریت را داشت به فقها معرفی می شد و وقتی فقها مصوب می کردند آن فرد نامزد جبهه پایداری بود.او تاکید کرد: علامه مصباح یزدی شخصیت خاصی بود فردی چون ایشان با آن ابعاد مختلف را در این زمان نداریم مگر خدای متعال در آینده لطف کند. روال کار سیاسی جبهه با اساسنامه ای که داریم پس از درگذشت آیت الله مصباح آسیبی نمی بیند.روانبخش تصریح کرد: از روایات ما هم اینطور استنباط می شود که هیچ کسی نمی تواند جای هیچ عالمی را پر کند چون هر عالمی جای خودش را دارد. هر عالمی هم می آید جای خودش را دارد این جای خالی پر شدنی نیست اما جبهه پایداری پایگاهی مردمی دارد و در سرتاسر کشور در میان طبقات مختلف مردم متدین و انقلابی و جوانان جای خود را دارد. آیت الله مصباح تمام نخواهد شد و فکر و کتب ایشان و شاگردان و آقازاده های ایشان، در ادامه راه ایشان خواهند بود و در انتخابات هم به همین روش پیش خواهیم رفت. ۲۷۲۱۵

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه politics-سیاسی، نشر خبر " درگذشت آیت الله مصباح، سازوکار انتخاباتی جبهه پایداری را تغییر می دهد؟ از منبع خبرآنلاین. "

 

اخبار گوناگون

× ×