روی خط خبر

  • سیاسی
  • خبرآنلاین
  • چرا آمریکا حمله نظامی به نفتکش‌های ایرانی را عملیاتی نکرد؟ /پیامی که آمریکا از حمله موشکی سپاه به عین‌الاسد گرفت
 درخواست حذف مطلب

موضوع: سیاسی منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

خبر "چرا آمریکا حمله نظامی به نفتکش‌های ایرانی را عملیاتی نکرد؟ /پیامی که آمریکا از حمله موشکی سپاه به عین‌الاسد گرفت" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ از منبع خبرآنلاین با موضوع politics-سیاسی منتشر گردید.خبر باعنوان "چرا آمریکا حمله نظامی به نفتکش‌های ایرانی را عملیاتی نکرد؟ /پیامی که آمریکا از حمله موشکی سپاه به عین‌الاسد گرفت" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

چرا آمریکا حمله نظامی به نفتکش‌های ایرانی را عملیاتی نکرد؟ /پیامی که آمریکا از حمله موشکی سپاه به عین‌الاسد گرفت

مهر نوشت: یک کارشناس مسائل سیاست خارجی گفت: رسیدن نفت کش های ایرانی به ونزوئلا هم موجب شکسته شدن تحریم های آمریکا شد و همچنین هیمنه این کشور را از بین برد. 

حسین کنعانی مقدم کارشناس مسائل سیاست خارجی، در مورد پهلوگیری نفت کش های ایرانی حامل سوخت در بنادر ونزوئلا به رغم تهدیدات آمریکا، اظهار داشت: شاید اگر این اتفاق قبل از واقعه حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد رخ می داد، آمریکا تهدیداتی را که در مورد توقیف یا حمله به نفت کش های ایرانی داشت را عملی می کرد.وی ادامه داد: حمله موشکی به عین الاسد نشان داد که ایران بر حرفی که می زند، کاملاً استوار است و توان ایستادگی و وارد کردن ضربه به آمریکا را نیز دارد. از همین رو بود که آمریکایی ها بیشتر در فضای تبلیغاتی تلاش می کردند تا ایران را تهدید کرده و بترسانند. تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: آمریکا ایران را تهدید کرده بود که معبر صادراتی سوخت به ونزوئلا را بر ایران خواهد بست و این مسیر را باز نخواهد گذاشت. در مقابل اما باید گفت که در حال حاضر معبری باز شد که هم موجب شکسته شدن تحریم های آمریکا شد و همچنین هیمنه این کشور از بین رفت.کنعانی مقدم افزود: بعد از این ما باید شاهد برداشته شدن تحریم ها باشیم. شما شاهد هستید که آمریکا در حال حاضر نمی تواند در مقابل نزدیک ترین متحدان خود حرفی برای گفتن داشته باشد. به طور مثال عربستان سعودی بارها از رفتار واشنگتن در قبال ریاض اظهار نگرانی و نارضایتی کرده و مدعی هستند که ایالات متحده اقدامی در قبال آنها انجام نداده است.وی در پاسخ به این سوال که آیا این اقدام ایران در نادیده گرفتن تحریم و تهدید آمریکا موجب ایجاد یک بلوک اقتصادی میان کشورهای تحت تحریم واشنگتن می شود یا خیر، عنوان کرد: ایران مدت ها است که با کشورهایی که تحت تحریم آمریکا هستند، همکاری داریم و روابط ما به نحوی شده که می توان چنین بلوکی تشکیل شده است.کارشناس مسائل سیاست خارجی اضافه کرد: همین موضوع سبب شده است که آمریکایی ها بسیار نگران این روابط و همچنین تشکیل این بلوک باشند. با توجه به اینکه آمریکا به سمت تحریم و فشار علیه روسیه و چین نیز حرکت کرده است، باید امیدوار بود که به زودی مسکو و پکن نیز به این بلوک بپیوندند.کنعانی مقدم تصریح کرد: در صورتی که چین و روسیه نیز به این بلوک اقتصادی کشورهای تحت تحریم آمریکا بپیوندند، ما شاهد این خواهیم بود که ایالات متحده در وضع و اعمال تحریم تنها مانده و در این مسیر شکست خورده است.رساندن بنزین به ونزوئلا پاسخ محکمی به زورگویی های آمریکا بودهمچنین منتخب مردم قم در مجلس یازدهم گفت: ورود و لنگر گرفتن کشتی های نفتی ایران در ونزوئلا پاسخ محکمی به زورگویی، زیاده خواهی و ماجراجویی های آمریکا بود و باعث شکسته شدن هیمنه پوشالی آمریکا شد.حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری در واکنش به رسیدن نفتکش ایرانی به ونزوئلا، اظهار داشت: ورود و لنگر گرفتن کشتی های نفتی ایران در ونزوئلا پاسخ محکمی به زورگویی، زیاده خواهی و ماجراجویی های آمریکا بود و باعث شکسته شدن هیمنه پوشالی آمریکا شد.وی افزود: رسیدن نفتکش ایرانی حامل بنزین به ونزوئلا، پیام اقتدار و عزت ملت ما را به جهانیان نشان داد.منتخب مردم قم در مجلس یازدهم تصریح کرد: عدم تعرض آمریکا به نفتکش های ایرانی از روی نجابت آنان نبود بلکه فرمول سود و زیان دست آنان را بسته است و می دانند که اگر تعرضی به منافع ملت ما داشته باشند، هزینه های بالاتری خواهند داد.2727

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه politics-سیاسی، نشر خبر " چرا آمریکا حمله نظامی به نفتکش‌های ایرانی را عملیاتی نکرد؟ /پیامی که آمریکا از حمله موشکی سپاه به عین‌الاسد گرفت از منبع خبرآنلاین. "

 

اخبار گوناگون

× ×