روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: سیاسی منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

خبر "مردی با 34 پرنده ی فنچ در چمدانش، در فرودگاه دستگیر شد‍" در تاریخ ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ از منبع خبرآنلاین با موضوع politics-سیاسی منتشر گردید.خبر باعنوان "مردی با 34 پرنده ی فنچ در چمدانش، در فرودگاه دستگیر شد‍" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

مردی با 34 پرنده ی فنچ در چمدانش، در فرودگاه دستگیر شد‍

هنگامی که از جایی به سمت کشورتان بازمی گردید، رد شدن از گمرک با چمدانی پر از شکلات های سوئیسی یا هر بار مشابه دیگری، مشکلی برایتان ایجاد نمی کند. اما برای فرانسیس گوراهو (Francis Gurahoo)، کسی که 34 پرنده فنچ را در چمدانش پنهان کرده بود، بدون شک عبور از گمرک برایش پر استرس بوده است.

هنگامی که از جایی به سمت کشورتان بازمی گردید، رد شدن از گمرک با چمدانی پر از شکلات های سوئیسی یا هر بار مشابه دیگری، مشکلی برایتان ایجاد نمی کند. اما برای فرانسیس گوراهو(Francis Gurahoo)، کسی که 34 پرنده فنچ را در چمدانش پنهان کرده بود، بدون شک عبور از گمرک برایش پر استرس بوده است.بنابر گفته فاکس نیوز، مسولان گمرک و مرزهای ایالات متحده در فرودگاه جان اف کندی(JFK) هنگام بازررسی مورد مشکوکی را در چمدان مردی 39 ساله پیدا کردند. این مرد قصد قاچاق 34 سهره زنده از گایانا(Guyana) به نیویورک برای مسابقه آواز پرندگان را داشته است. او هر فنچ را داخل یک بیگودی بسته بندی کرده بود.این مرد اظهار کرده است که تصمیم داشته هر پرنده را در نیویورک حدود 3000 دلار به فروش برساند که در نهایت 120 هزار دلار سود کند. مسابقات آواز پرندگان نیویورک در بخش هایی از این شهر مانند بروکلین و کویینز طرفداران زیادی دارد.در این مسابقه، فنچ ها در یک فضای عمومی مانند پارک ها با یکدیگر برای بهترین صدای آواز به رقابت می پردازند. جالب اینجاست که با اینکه آمریکا هم فنچ دارد، اما فنچ های گایانا دارای صدای بهتری نسبت به هم تاهای نیویورکی خودشان هستند. به همین دلیل است که قاچاق فنچ به نیویورک بسیار زیاد است. هرکدام از پرندگان که صدای بهتری داشته باشد و قهرمان مسابقات شود، ارزشی معادل 5000 دلار خواهد داشت.مهم ترین قاچاق پرنده که پیش از این مورد صورت گرفته بوده است، توسط فردی بود که قصد قاچاق 70 پرنده به کشور نیویورک در ماه دسامبر را داشته است. او و گوراهو بالاترین تعداد قاچاق فنچ به ایالات متحده را داشته اند. گوراهو در این مسافرت برای اینکه ماموران گمرک به او شک نکنند خودش هم هنگام پرواز از گایانا به سمت نیویورک از بیگودی استفاده کرده بود.در ادامه ماجرا، گوراهو(Gurahoo) به اتهام قاچاق غیرقانونی حیات وحش در روز دوشنبه به دادگاه احضار شد و خانواده او مجبور شدند مبلغ 25000 دلار برای آزادی او بپردازند و این در حالی است که قاضی دادگاه دستور داد تا گذرنامه اش را ضبط کرده و سفر او به شهرهای نیویورک و کانتیکت ممنوع شود.منبع: allthatsinteresting.com

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه politics-سیاسی، نشر خبر " مردی با 34 پرنده ی فنچ در چمدانش، در فرودگاه دستگیر شد‍ از منبع خبرآنلاین. "

 

اخبار گوناگون

× ×