روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: ورزشی منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
امتیاز: 5 5

خبر "نشست مجازی سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر آغاز شد" در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ از منبع باشگاه خبرنگاران جوان با موضوع sport-ورزشی منتشر گردید.خبر باعنوان "نشست مجازی سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر آغاز شد" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

نشست مجازی سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر آغاز شد

محمد مهدی عسگرپور دبیر سی و هشتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر توضیحاتی درباره این دوره از فستیوال ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدمهدی عسگرپور دبیر سی و هشتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر در ابتدای نشست رسانه ای این دوره از جشنواره گفت: شرایطی که برای جهانیان در طول این یک سال و نیم به وجود آمد، اساس جشنواره ها را تغییر داد. جشنواره های سینمایی هم در این شرایط وضعیت جدیدی پیدا کردند. به شکل طبیعی فعالان هر حوزه شرایط جدید را برای خود تعریف کردند. اگر قرار باشد برای مسائل این چنینی تمهیدی اندیشیده نشود، به بن بست می خوریم. در طول یک سال گذشته جشنواره های زیادی بودند که دستخوش تغییر شدند. علاقه مندان سینما این موضوعات را دیدند و پیگیر ادامه پیدا کردن فعالیت ها با توجه به شرایط جدید بودند. وی افزود: وقتی از جشنواره های سینمایی صحبت می کنیم، معمولا چند جشنواره خاص به ذهنمان می آید و فکر می کنیم نبض سینما در دست همین چند رویداد است. جشنواره جهانی فجر اولین جشنواره ای بود که با کرونا مواجه شد. قرار بود در پایان فروردین سال گذشته جشنواره جهانی برگزار شود. تقریبا تا اواخر اسفند سال ۹۸ مترصد بودیم جشنواره را برگزار کنیم. آن موقع به ما می گفتند تا خرداد موضوع مرتفع می شود و می شود جشنواره را برگزار کرد. در وهله اول بحث تعویق جشنواره مطرح شد.دبیر سی وهشتمین جشنواره جهانی افزود: اساسا برگزاری جشنواره های سینمایی در فروردین و اردیبهشت سال گذشته در همه نقاط جهان دچار تحول شد. سعی کردیم جشنواره جهانی فجر را به خرداد منتقل کنیم، چون این وضعیت کرونا مجهول بود. در قدم های بعدی مشخص شد با یک شرایط ناشناخته مواجه هستیم و دورنمای مشخصی برای آن روشن نبود.عسگرپور ادامه داد: اولین جشنواره ای بودیم که برگزاری را لغو کردیم. در این مسیر تجاربی را به دست آوریم. قرار بود در نیمه اول سال جشنواره برگزار شود، اما عملا شدنی نبود. چون غیر از آن جشنواره جهانی فجر به جشنواره ملی نزدیک می شد و برای همین ترجیح دادیم سال گذشته جشنواره را لغو کنیم. البته ما تجارب جدیدی به دست آوریم پلتفرم هایی طراحی کردیم تا برخی فعالیت های ما به شکل مجازی برگزار شود. ما از تجارب جشنواره های دیگر هم استفاده کردیم. تعدادی از رویداد های جهانی با تغییر در زمان، برگزار شدند. برخی دیگر به شکل فیزیکی و برخی هم به شکل ترکیبی برگزار شدند.عسگرپور توضیح داد: انتخاب فیلم های جشنواره و کار های دیگر در قالب دبیرخانه دایمی انجام می شود. چون انتخاب فیلم از کشور های مختلف پارامتر یک مجهولی نیست، همه جشنواره ها در طول سال، جریان کلی رویداد ها و جشنواره های دیگر را رصد می کنند. از حدود دو سال و اندی پیش به این طرف، همکاران ما در ستاد جشنواره کار انتخاب فیلم را انجام دادند. برخی از فیلم هایی که برای سال گذشته انتخاب شده بود عملا دیگر غیرقابل استفاده بودند؛ چراکه یا اکران شده بودند یا در جشنواره های دیگر حضور پیدا کردند. به همین دلیل سیکل دیگری را پیگیری کردیم و در قالب آن بیش از هزار فیلم رصد شد.در حال تکمیل است.

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه sport-ورزشی، نشر خبر " نشست مجازی سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر آغاز شد از منبع باشگاه خبرنگاران جوان. "

 

اخبار گوناگون

× ×