روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: اخبار روز دنیا منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
امتیاز: 5 5

خبر "دعای روز پانزدهم ماه مبارک رمضان + صوت و فیلم" در تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۲۸ از منبع باشگاه خبرنگاران جوان با موضوع world news-اخبار روز دنیا منتشر گردید.خبر باعنوان "دعای روز پانزدهم ماه مبارک رمضان + صوت و فیلم" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

دعای روز پانزدهم ماه مبارک رمضان + صوت و فیلم

متن و تصویر گرافیکی دعای روز پانزدهم ماه مبارک رمضان را همراه با فایل صوتی و کلیپ تصویری در این گزارش دریافت کنید.

به گزارش خبرنگار

حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان

؛

 متن، ترجمه و تفسیر دعای روز پانزدهم ماه رمضان به شرح زیر است:
اَللّهُمَّ ارْزُقْنى فیهِ طاعَةَ الْخاشِعینَ وَاشْرَحْ فیهِ صَدْرى بِاِنابَةِالْمُخْبِتینَ بِاَمانِکَ یا اَمانَ الْخاَّئِفینَ

خدایا فرمانبردارى فروتنان را در این ماه روزى من گردان و بگشا سینه ام را براى بازگشتن بسویت همانند بازگشتن خاشعان به امان بخشیت اى امان بخش ترسیدگان.

دعای روز پانزدهم ماه مبارک رمضان + صوت و فیلم

تفسیر آیت الله احمدی فقیه یزدی از دعای روز پانزدهم رمضان:

خداوند انواع روزی را برای انسان قرار داده است، مانند روزی علم، شرح صدر، توبه و... . در این روز بنده از خداوند روزی طاعت خاشعان را آرزو می کند. البته طاعت هم انواعی دارد، مثل طاعت تجار یا طاعت از روی ترس. در اینجا بنده طاعت از روی خشوع و افتادگی را در ذهن دارد. در عبارت بعدی، بنده از خداوند شرح صدر می خواهد. شرح صدر به معنای گستردگی نظر است. یعنی فرد توانایی تشخیص خوب از بد را داشته باشد. شرح صدر به معنای ظرفیت انسان هم هست. حال بنده برای به دست آوردن شرح صدر، خداوند را به گریه از روی ترس مؤمنان قسم می دهد. در پایان هم بنده خدا را امانت داریش قسم می دهد.

انتهای پیام/

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه world news-اخبار روز دنیا، نشر خبر " دعای روز پانزدهم ماه مبارک رمضان + صوت و فیلم از منبع باشگاه خبرنگاران جوان. "

 

اخبار گوناگون

× ×