روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "یک شهر و ۲ روستای کردستان ثبت ملی شدند" در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "یک شهر و ۲ روستای کردستان ثبت ملی شدند" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

یک شهر و ۲ روستای کردستان ثبت ملی شدند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: در سال 1399 آرمرده را بەعنوان شهر ملی شالبافی، کاکو بەعنوان روستای ملی گلیم بافی و دیوزناو بە عنوان روستای ملی ارغوان بافی ثبت کردیم.

ایسنا/کردستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: در سال 1399 آرمرده را بەعنوان شهر ملی شالبافی، کاکو بەعنوان روستای ملی گلیم بافی و دیوزناو بە عنوان روستای ملی ارغوان بافی ثبت کردیم. یعقوب گویلیان در مراسمی بە مناسبت هفتە صنایع دستی در کردستان اظهار کرد: هنرمندان صنایع دستی کردستان یکی از بخش های دخیل در تثبیت جایگاه صنعت گردشگری و صنایع دستی استان هستند.مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تقدیر از تمامی هنرمندان و صنعتگران کردستانی که با کمترین امکانات توانسته اند در سطح ملی و بین المللی نشانە های افتخار آمیز برای استان به ارمغان بیاورند، عنوان کرد: ارتقای کیفیت محصولات، عرضه متناسب با بازار مصرف، رقابتی بودن، نوآوری و اشتغال زایی در عرصه صنایع دستی استان می بایست بیش از پیش تقویت شود و مد نظر صنعتگران باشد.وی گفت: با همت معاونت صنایع دستی استان و کشور و تلاش همه هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی، توانستیم در سال 1399 آرمرده را بە عنوان شهر ملی شالبافی، کاکو بە عنوان روستای ملی گلیم بافی و دیوزناو بە عنوان روستای ملی ارغوان بافی ثبت کنیم که جا دارد از همه کسانی که به نحوی در این حوزه تلاش و همکاری داشتند به نحوی قدردانی شود.گویلیان به مشکلات موجود بر سر راه تولید و عرضه صنایع دستی استان اشاره و افزود: رفع مشکلات این حوزه به منظور حمایت از صنعتگران استان با همکاری مسئولان ذی ربط استانی و کشوری و تلاش و پیگیری صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی استان میسر خواهد شد. انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " یک شهر و ۲ روستای کردستان ثبت ملی شدند از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×