روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "آمریکا: ترکیه مغایرت میان تملک اس۴۰۰ و وظایفش در ناتو را درک کند" در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "آمریکا: ترکیه مغایرت میان تملک اس۴۰۰ و وظایفش در ناتو را درک کند" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

آمریکا: ترکیه مغایرت میان تملک اس۴۰۰ و وظایفش در ناتو را درک کند

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت، واشنگتن به ترکیه از بابت تبعات منفی خرید سامانه اس-۴۰۰ از روسیه هشدار داده و این اقدام مغایر با وظایف آنکارا به عنوان یک عضو ناتو است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت، واشنگتن به ترکیه از بابت تبعات منفی خرید سامانه اس-۴۰۰ از روسیه هشدار داده و این اقدام مغایر با وظایف آنکارا به عنوان یک عضو ناتو است. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه فری نیوز، ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشستی خبری گفت: سامانه های اس۴۰۰ روسیه با تجهیزات ناتو ناسازگار هستند، امنیت تکنولوژی های ناتو را تهدید می کنند و مغایر با وظایف خود ترکیه به عنوان یک عضو ناتو هستند. ما به ترکیه هشدار داده ایم و همچنان هشدار می دهیم که این سامانه را قبول نکند.پرایس گفت: ترکیه یک عضو مهم ناتو است بنابراین خود این کشور باید مغایرت میان تملک اس۴۰۰ و وظایفش در داخل ائتلاف را درک کند.ند پرایس در خصوص دیدارهای اروپایی چند روز دیگر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا بدون جزئیات بیشتر گفت: بایدن فرصت دیدار با همتای ترکیه ای خود را خواهد داشت.روسیه و ترکیه در سال ۲۰۱۷ قراردادی را بر سر خرید سامانه اس۴۰۰ از سوی آنکارا امضا کردند و روند تحویل این سامانه های دفاع هوایی به طرف ترکیه در تابستان و پایین ۲۰۱۹ صورت گرفت. این توافق موجب بحران در روابط ترکیه با آمریکا شده و واشنگتن از ترکیه خواسته بود به جای آن سامانه دفاع هوایی پاتریوت آمریکا را بخرد و آنکارا را تهدید به ایجاد تاخیر در فروش جنگنده های اف-۳۵ به آن و اعمال تحریم بر اساس قانون موسوم به قانون "کاتسا" کرد.با این حال آنکارا قصد کنار گذاشتن سامانه اس-۴۰۰ را ندارد.اواخر ماه آوریل وزیر امور خارجه ترکیه گفت، طرف ترکیه ای به مذاکراتش با روسیه بر سر خرید یک واحد دوم سامانه اس۴۰۰ ادامه می دهد.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " آمریکا: ترکیه مغایرت میان تملک اس۴۰۰ و وظایفش در ناتو را درک کند از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×