روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "هزینه ۱۰۵ میلیارد تومانی برای احیاء منطقه تاریخی توس" در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "هزینه ۱۰۵ میلیارد تومانی برای احیاء منطقه تاریخی توس" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

هزینه ۱۰۵ میلیارد تومانی برای احیاء منطقه تاریخی توس

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراستان رضوی گفت: اقداماتی که در منطقه توس و آرامگاه فردوسی انجام شده هزینه ای ۱۰۵ میلیارد تومانی به همراه داشته که ۴۵ میلیارد تومان آن از اعتبارات اداره کل میراث فرهنگی استان هزینه شده است.

ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراستان رضوی گفت: اقداماتی که در منطقه توس و آرامگاه فردوسی انجام شده هزینه ای ۱۰۵ میلیارد تومانی به همراه داشته که ۴۵ میلیارد تومان آن از اعتبارات اداره کل میراث فرهنگی استان هزینه شده است. ابوالفضل مکرمی فر در آیین بهره برداری از پروژه اتصال جلوخان آرامگاه فردوسی به بنای تاریخی هارونیه اظهار کرد: از ابتداء دولت دوازدهم با شهرداری و شورای شهر مشهد هم پیمان شدیم تا اقدامات بزرگی در مجموعه فرهنگی و تاریخی توس و آرامگاه فردوسی آغاز کنیم که یک روز هم تاکنون تعطیل نشده و ادامه خواهد داشت.وی افزود: اقداماتی که در منطقه توس و آرامگاه فردوسی انجام شده هزینه ای ۱۰۵ میلیارد تومانی به همراه داشته که ۴۵ میلیارد تومان آن از اعتبارات اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی و مابقی آن توسط شهرداری هزینه شده است.مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراستان رضوی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در تیر ماه ۱۳۷۵ در این منطقه دولت را موظف به انجام اقدامات گسترده تری کردند که اقدامات انجام شده در راستای تاکیدات ایشان صورت گرفته است.مکرمی فر عنوان کرد: امیدوارم اقدامات شورای شهر و شهرداری مشهد که برای آبادانی مناطق فرهنگی و تاریخی مشهد آغاز شده استمرار پیدا کند و قطعا اقداماتی که صورت گرفته مورد شادمانی پژوهشگران و علاقه مندان فردوسی بوده و خواهد بود.وی در خصوص اقدامات انجام شده در آرامگاه فردوسی مشهد خاطرنشان کرد: جلوخان آرامگاه فردوسی به وسعت ۷.۵ هکتار احیا شده و محور پیاده آرامگاه فردوسی تا ارگ کهندژ توس و مسیر پیاده تا آرامگاه هارونیه نیز به بهره برداری رسیده تا فضایی مفرح برای گردشگران و زائران فراهم شود. همچنین برج و باروی توس در حال احداث است که ۷۰۰۰ متر وسعت، ۴ دروازه و ۷۶ برج دارد.طرح های باغ خونی برای اجرا به شهرداری ابلاغ شده استمدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراستان رضوی در خصوص وضعیت پروژه باغ خونی عنوان کرد: نقشه های محوطه باغ خونی آماده و به شهرداری برای اجرا ابلاغ شده است. همچنین شرح خدماتی که باید در مرمت باغ خونی انجام شود به شهرداری منطقه هشت اعلام شده است.مکرمی فر در مورد وضعیت مرمت مکان های تاریخی و فرهنگی شهر مشهد گفت: مرمت و احیاء بازار فرش مشهد با مشارکت شهرداری در حال انجام است و تمام نقشه های آن نیز ابلاغ شده است. کاروان سرای عزیزالله اف نیز در وضعیت اضطراری قرار داشت که آن هم با مشارکت شهرداری ثامن و ستاد بازآفرینی به اعتبار ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در حال انجام است.وی اضافه کرد: حیاط کاروانسرای عزیزالله اف که شامل ۳۵ دربند مغازه است به زودی احیا خواهد شد و پس از مرمت این بخش مرحله مرمت حیاط دوم نیز آغاز خواهد شد.مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراستان رضوی بیان کرد: بخش های الحاقی خانه کوزه کنانی نیز جمع آوری شده و بخشی از آن در چهارم فروردین فروریخته است. از سوی هیات امنا و متولیان خانه کوزه کنانی اعتبار ۶۵ میلیارد تومانی برای این خانه تاریخی در نظر گرفته شده تا بخش های فروریخته بر اساس مصوبات میراث فرهنگی احیا شود.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " هزینه ۱۰۵ میلیارد تومانی برای احیاء منطقه تاریخی توس از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×