روی خط خبر

  • بین الملل
  • ایسنا
  • دوترته: ناوهایمان را از آب‌های مورد مناقشه دریای چین جنوبی خارج نمی‌کنیم
 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "دوترته: ناوهایمان را از آب‌های مورد مناقشه دریای چین جنوبی خارج نمی‌کنیم" در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "دوترته: ناوهایمان را از آب‌های مورد مناقشه دریای چین جنوبی خارج نمی‌کنیم" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

دوترته: ناوهایمان را از آب‌های مورد مناقشه دریای چین جنوبی خارج نمی‌کنیم

رئیس جمهوری فیلیپین درخواست های چین را برای خروج ناوهایش از آب های مورد مناقشه دریای چین جنوبی مورد بی اعتنایی قرار داد و گفت، به فشارها سر تعظیم فرود نمی آورد، حتی اگر دوستی اش با پکن خدشه دار شود.

رئیس جمهوری فیلیپین درخواست های چین را برای خروج ناوهایش از آب های مورد مناقشه دریای چین جنوبی مورد بی اعتنایی قرار داد و گفت، به فشارها سر تعظیم فرود نمی آورد، حتی اگر دوستی اش با پکن خدشه دار شود. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، فیلیپین حضورش را در مناطق مورد مناقشه منطقه ویژه اقتصادی شامل جزیره "تیتو" در نزدیکی تاسیسات نظامی چین و در مقابل حضور صدها قایق چینی در منطقه گسترش داده است.اظهارات رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین در سخنرانی تلویزیونی که امروز (جمعه) پخش شد در حالی مطرح شده که فشارها بر وی برای توقف دوستی اش با چین و مقابله با آنچه که رهبران دفاعی اش، تحریک های آشکار از سوی پکن می گویند، بیشتر شده است.دوترته گفت: ما اینجاییم و می خواهم بگویم که اینجا می مانیم و ناوهایمان را از منطقه خارج نمی کنیم.چین ماه گذشته میلادی گفته بود که فیلیپین باید اقداماتش را در پیچیده کردن اوضاع و افزایش مناقشات متوقف کند.رئیس جمهوری فیلیپین همچنین گفت: من به دنبال تقابل نیستم و نمی خواهم مشکل ایجاد کنم. من به موضع شما و شما به موضع من احترام بگذارید. ما به دنبال جنگ نیستیم. من ناوهای کشورم را از منطقه بیرون نمی برم. حتی اگر شما من را بکشید یا دوستی ما همین جا تمام شود.دوترته بابت رد اعمال فشار بر چین برای تبعیت از حکم ۲۰۱۶ درباره دریای چین جنوبی که به نفع فیلیپین بود، به شدت مورد انتقاد قرار دارد.انتهای پیام

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " دوترته: ناوهایمان را از آب‌های مورد مناقشه دریای چین جنوبی خارج نمی‌کنیم از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×