روی خط خبر

  • اجتماعی
  • ایسنا
  • فرار هوشمندانه یک زوج سالمندِ مبتلا به آلزایمر از آسایشگاهی در آمریکا
 درخواست حذف مطلب

موضوع: اجتماعی منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "فرار هوشمندانه یک زوج سالمندِ مبتلا به آلزایمر از آسایشگاهی در آمریکا" در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ از منبع ایسنا با موضوع social-اجتماعی منتشر گردید.خبر باعنوان "فرار هوشمندانه یک زوج سالمندِ مبتلا به آلزایمر از آسایشگاهی در آمریکا" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

فرار هوشمندانه یک زوج سالمندِ مبتلا به آلزایمر از آسایشگاهی در آمریکا

زوجی سالخورده که به بیماری آلزایمر دچار هستند توانستند با استفاده از روشی قدیمی اما موثر از «بخش حافظه امن» یک آسایشگاه در ایالت تنسی برای مدت زمانی کوتاه فرار کنند.

زوجی سالخورده که به بیماری آلزایمر دچار هستند توانستند با استفاده از روشی قدیمی اما موثر از «بخش حافظه امن» یک آسایشگاه در ایالت تنسی برای مدت زمانی کوتاه فرار کنند. به گزارش ایسنا، این پیرمرد که مدعی است در ارتش خدمت کرده از تجربه خود در کار با کد مورس بهره گرفته تا صدای قفل برقی دربِ بخش را هر بار که زده شده، حفظ کند.روزنامه "تنسین" گزارش کرد بعد از حفظ کردن صدای باز شدن قفل او توانسته به همراه همسرش از بخش فرار کند. در مدارک گزارش این اتفاق نامی از زوج فراری برده نشده است.این زوج توانستند در تاریخ ۲ مارس به مدت ۳۰ دقیقه از این مکان فرار کنند، پس از آن رهگذری آنها را در حال پیاده روی در نزدیکی آسایشگاه رویت کرده است. این رهگذر آنها را سوار کرده و به آسایشگاه «المکرافت لبنان» در ایالت تنسی بازگرداند.بعد از بازگشت به آسایشگاه، کارمندان از آن مرد سوال کردند که چطور توانسته از بخش خود فرار کند؟او گفت که قبلا با کد مورس در ارتش کار کرده است و از این دانش برای حفظ کردن اعدادِ رمز قفل درب بهره گرفته است.این فرار نیم ساعته باعث جریمه ۲۰۰۰ دلاری آسایشگاه المکرافت از طرف ایالت شد.این آسایشگاه مقام های ایالتی را مطمئن کرد که می تواند در آینده از وقوع چنین فرارهایی جلوگیری کند.مقام های آسایشگاه گفتند که قصد دارند بیشتر از گذشته به ساکنان خود سر زده و به مردی که فرار کرده است فرصتی برای پیاده روی در محیط بیرون با حضور یک کارمند آسایشگاه را بدهند.دختر مردی که فرار کرد نیز قبول کرد او را به گشت های بیشتری در خارج از آسایشگاه ببرد.به گزارش ایندیپندنت، این آسایشگاه تمام رمزهای موجود خود را بعد از حادثه تغییر داده و با صدور بیانیه ای درباره این فرار صحبت کرد.در این بیانیه آمده است: ایمنی ساکنان اولویت اصلی آسایشگاه سالمندان ما است. بسیار قدردان هستیم که هر دو ساکن فراری در سلامت کامل به آسایشگاه بازگردانده شدند. ما این واقعه را بی درنگ پس از وقوع به ایالت و خانواده آنان گزارش کرده و هنگام تحقیقات با مقام های ایالت کاملا همکاری کردیم.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه social-اجتماعی، نشر خبر " فرار هوشمندانه یک زوج سالمندِ مبتلا به آلزایمر از آسایشگاهی در آمریکا از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×