روی خط خبر

  • اجتماعی
  • ایسنا
  • حاجی میرزایی: انتصابات در صندوق ذخیره فرهنگیان با نظر مراجع قانونی انجام شده است
 درخواست حذف مطلب

موضوع: اجتماعی منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "حاجی میرزایی: انتصابات در صندوق ذخیره فرهنگیان با نظر مراجع قانونی انجام شده است" در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ از منبع ایسنا با موضوع social-اجتماعی منتشر گردید.خبر باعنوان "حاجی میرزایی: انتصابات در صندوق ذخیره فرهنگیان با نظر مراجع قانونی انجام شده است" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

حاجی میرزایی: انتصابات در صندوق ذخیره فرهنگیان با نظر مراجع قانونی انجام شده است

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان به سمت تامین منافع فرهنگیان در حال حرکت است و هیچ انتصابی بدون نظر مراجع قانونی انجام نشده است.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان به سمت تامین منافع فرهنگیان در حال حرکت است و هیچ انتصابی بدون نظر مراجع قانونی انجام نشده است. به گزارش ایسنا، محسن حاجی میرزایی در جریان جلسه علنی صبح امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی و در پاسخ به سوال نمایندگان مجلس در خصوص علت به کارگیری افراد بازنشسته و فاقد صلاحیت در سمت های مختلف در ستاد اصلی صندوق ذخیره فرهنگیان و شرکت های تابعه بیان کرد: بنده از همه نمایندگان دعوت می کنم که گزارش آقای کوچکی نژاد که رییس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق بوده را مطالعه کنند. صندوق ذخیره فرهنگیان مسائل تلخی را پشت سر گذاشت و سرمایه اجتماعی آن آسیب دید، اما امروز این سرمایه در حال بازیابی است. ضریب نفوذ صندوق از ۴۰ درصد جمعیت فرهنگیان به ۸۲ درصد رسیده است و نشان می دهد که فرهنگیان اعتماد بیشتری به صندوق داشته اند. در یک سال اخیر شش درصد عضویت در این صندوق افزایش یافته است و میزان واریزی فرهنگیان در طول این سال ها به صندوق پنج برابر شده است. این نشان می دهد که فرهنگیان به صندوق اعتماد کرده اند.وی در ادامه اظهار کرد: سه نماینده از فرهنگیان در صندوق حضور دارند و همه تلاش ما صیانت از حقوق فرهنگیان و بازیابی اعتماد آنان به صندوق است. از سوی دیگر سود عملیاتی صندوق در سال ۱۳۹۹ به ۳۴۶۷ میلیارد تومان افزایش یافته است و قریب به ۳۰ برابر رشد داشته است و پیش بینی می شود این سود در شهریورماه ۱۴۰۰ به ۵۹۰۰ میلیارد تومان برسد. همه اینها نشان می دهد که صندوق به سمت تامین منافع فرهنگیان در حال حرکت است.وزیر آموزش و پرورش در ادامه تصریح کرد: در دوره یکساله و نیمه پایانی دولت که همزمان با مسئولیت بنده بود تغییرات مدیریتی در صندوق ریسک بالایی داشت. امروز صندوق توانسته اعتماد فرهنگیان را بازیابی کرده و سود بیشتری داشته باشد. هیچ انتصابی بدون نظر مراجع قانونی در صندوق ذخیره فرهنگیان انجام نشده است به جز یک مورد که بلافاصله اقدام کردیم. به کارگیری بازنشستگان در صندوق در دوره انتصاب بنده نبوده است. همچنین حضور مدیران کارکشته برای اداره یک بنگاه اقتصادی که با مشکل بزرگی رو به رو شده بود امری ضروری است و نتایج نشان می دهد که موثر بوده است.وی در ادامه تاکید کرد: در طول این مدت ما ۱۰ درصد از مدیران بازنشسته را کاهش دادیم و نمی توان این اقدام را به سرعت انجام داد. نیمی از مدیرانی که در این مدت منصوب شده اند متولدین ۵۷ به بعد هستند. آنچه که در انتصابات رخ داده در چارچوب اساسنامه صندوق می باشد. قانون منع به کارگیری بازنشستگان شامل صندوق نمی شود البته شما در بودجه ما را مکلف کردید که اساسنامه صندوق را اصلاح کنیم ما نیز در جهت تامین منافع بیشتر فرهنگیان در این زمینه اقدام کرده ایم. از سوی دیگر دو مطالبه مهم دیگر از صندوق این بود که هلدینگ ها به بورس عرضه شود و فرهنگیان سهامدار شوند و همچنین فرهنگیان در ارزش افزوده دارایی های صندوق سهیم شوند که در این دو حوزه ما گام هایی را برداشته ایم و فرهنگیان باید بدانند که ما در جهت تامین منافع آنها گام بر می داریم.حاجی میرزایی در پایان بیان کرد: کادر مدیریتی صندوق اکنون باعث شده تا اعتماد بیشتر فرهنگیان به صندوق جلب شود و صندوق روز به روز در حال رشد می باشد. درهای ما به روی همه نمایندگان باز است و ما دست کمک به سمت شما دراز می کنیم.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه social-اجتماعی، نشر خبر " حاجی میرزایی: انتصابات در صندوق ذخیره فرهنگیان با نظر مراجع قانونی انجام شده است از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×