روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "کاری خطرناک اما پرتکرار از سوی برخی رانندگان" در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "کاری خطرناک اما پرتکرار از سوی برخی رانندگان" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

کاری خطرناک اما پرتکرار از سوی برخی رانندگان

این روزها ،در گوشه و کنار خیابان ها رانندگانی به چشم می خورند که با استفاده از سیلندرهای گاز سوخت خوردو خود را تامین می کنند، فعالیتی که استاندارد نیست و امکان دارد جان و مال راننده را به خطر بیندازد.

ایسنا/ایلام این روزها ،در گوشه و کنار خیابان ها رانندگانی به چشم می خورند که با استفاده از سیلندرهای گاز سوخت خوردو خود را تامین می کنند، فعالیتی که استاندارد نیست و امکان دارد جان و مال راننده را به خطر بیندازد. یکی از این رانندگان در گفت وگو با ایسنا، گرانی بنزین و نداشتن تمکن مالی برای گازسوز کردن خودرو را دلیل این کار دانست و گفت: می دانم که خطرناک است اما چاره ای هم ندارم.دیگر راننده ایلامی هم گفت: این کار به صرفه تر از بنزین آزاد است، چون مسافرکش هستم و سهمیه ام کفاف نمی کند. «مهناز همتی» در گفت و گو با ایسنا، در این زمینه اظهار کرد: گاز مایع سیلندری صرفا جهت سوخت لوازم خانگی گازسوز بوده و استفاده از آن به عنوان سوخت در خودروهای شخصی به استثنای خودروهایی که با مجوز قانونی درجایگاه مربوطه شارژ می شوند ممنوع است.وی با بیان اینکه مسئولیت حوادث ناشی از استفاده غیرمجاز از گاز مایع سیلندری برعهده مصرف کننده خواهد بود، گفت: وظیفه سازمان ملی استاندارد ایران در نظارت براجرای خدمات توزیع گاز مایع سیلندری مطابق الزامات مندرج دراستاندارد ملی 841 و تاسیسات مربوطه بوده که صرفا مورداستفاده در لوازم گازسوزخانگی است.مدیرکل استاندارد ایلام تاکید کرد: این اداره کل با هر اقدامی که جان شهروندان و مصرف کنندگان را به مخاطره اندازد مقابله خواهد نمود.همتی تاکید کرد:مردم و رانندگان باید حساسیت بیشتری نسبت به مخاطرات ناشی از گازسوز کردن غیرمجاز خودرو داشته باشند و حتما" از مکان های مجاز و قانونی و معتبر اقدام کنند تا جلوی حوادث احتمالی در این زمینه را بگیرند.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " کاری خطرناک اما پرتکرار از سوی برخی رانندگان از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×