روی خط خبر

  • اجتماعی
  • ایسنا
  • شناسایی ۴۹۹ شهرستان و منطقه برای حضور در طرح «نهضت نصیب آموزشی یکسان»
 درخواست حذف مطلب

موضوع: اجتماعی منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "شناسایی ۴۹۹ شهرستان و منطقه برای حضور در طرح «نهضت نصیب آموزشی یکسان»" در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ از منبع ایسنا با موضوع social-اجتماعی منتشر گردید.خبر باعنوان "شناسایی ۴۹۹ شهرستان و منطقه برای حضور در طرح «نهضت نصیب آموزشی یکسان»" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

شناسایی ۴۹۹ شهرستان و منطقه برای حضور در طرح «نهضت نصیب آموزشی یکسان»

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش با اشاره به این که تمام کودکان حق دارند از امکانات آموزشی مناسب بهره مند شوند گفت: «نهضت نصیب آموزشی یکسان» گامی در جهت ایجاد عدالت آموزشی است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش با اشاره به این که تمام کودکان حق دارند از امکانات آموزشی مناسب بهره مند شوند گفت: «نهضت نصیب آموزشی یکسان» گامی در جهت ایجاد عدالت آموزشی است. به گزارش ایسنا، رضوان حکیم زاده در وبینار تخصصی نهضت نصیب آموزشی یکسان که صبح امروز با حضور مدیران کل استان های مازندران و سیستان و بلوچستان و تیم معاونت آموزش ابتدایی این دو استان برگزار شد، با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب گفت: باید شرایطی ایجاد شود تا بین یادگیری در مناطق دوردست و پایتخت تفاوتی وجود نداشته باشد.وی با اشاره به عوامل تأثیرگذار در شکل کلان بر یادگیری دانش آموزان افزود: باید انرژی خود را صرف عواملی کنیم که شرایط تغییر و بهبود را داشته باشند. از جمله نقش معلم، جو مدرسه و ایجاد انتظارات بالا برای یادگیری که در این امر بسیار مؤثر هستند.معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش «نهضت نصیب آموزشی یکسان» را گامی در جهت ایجاد عدالت آموزشی برشمرده و تصریح کرد: برای اجرای این برنامه ۴۹۹ شهرستان و منطقه را بر اساس ۷ شاخص توسعه یافتگی موردبررسی و شناسایی قراردادیم تا برنامه ریزی ها بر اساس شناخت در واحدهای خرد انجام شود.حکیم زاده یکی از ویژگی های مثبت این نهضت را مشارکتی بودن آن دانست و اظهار کرد: در این برنامه از تجارب و کمک اختصاصی همکاران استفاده می کنیم. در اجرای این طرح نباید از مشارکت خانواده ها غافل شد و نگرش خانواده ها را نیز باید نسبت به مقوله یادگیری تغییر دهیم.وی مسیر بهبود شرایط در بستر بنیان های آموزش وپرورش را تبیین برنامه های اساسی در حوزه ابتدایی خوانده و تأکید کرد: مناطق و شهرستان ها در اجرای این طرح باید بر اساس شاخص های عملکردی شناسایی شوند. در این طرح در نظر داریم تا دانش آموزان بهتر از قبل عمل کنند و بیشتر از گذشته یاد بگیرند.به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، معاون آموزش ابتدایی خاطرنشان کرد: در ارتقای شاخص های یادگیری، داشتن فرهنگ و انتظار بالای آموزشی بیشتر از برخورداری و ثروت تأثیرگذار است. اگر ارتقای کیفیت آموزشی به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود و مشارکت های برون سازمانی را جذب کنیم و از طرفی در مدرسه بتوانیم دیدگاه خانواده ها را تغییر دهیم، می توانیم به ایجاد شرایط یکسان یادگیری برای همه مناطق امیدوار باشیم.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه social-اجتماعی، نشر خبر " شناسایی ۴۹۹ شهرستان و منطقه برای حضور در طرح «نهضت نصیب آموزشی یکسان» از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×