روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "فرستاده ویژه آمریکا به شاخ آفریقا وارد سودان شد" در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "فرستاده ویژه آمریکا به شاخ آفریقا وارد سودان شد" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

فرستاده ویژه آمریکا به شاخ آفریقا وارد سودان شد

فرستاده ویژه آمریکا به منطقه شاخ آفریقا در چارچوب سفر خود به این منطقه برای حل اختلافات در پرونده سد النهضه وارد خارطوم شد.

فرستاده ویژه آمریکا به منطقه شاخ آفریقا در چارچوب سفر خود به این منطقه برای حل اختلافات در پرونده سد النهضه وارد خارطوم شد. به گزارش ایسنا، خبرگزاری رسمی سودان (سونا) گزارش داد: جفری فلتمن، فرستاده ویژه آمریکا به منطقه شاخ آفریقا در چارچوب سفر منطقه ای خود، جهت حل اختلافات در پرونده سد النهضه برای سفری دو روزه وارد خارطوم، پایتخت سودان شد.قرار است گفتگوهایی با عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیت انتقالی، عبدالله حمدوک، نخست وزیر، مریم الصادق المهدی، وزیر خارجه و یاسر عباس، وزیر آبیاری و منابع آب سودان داشته باشد.طبق گزارش سونا، در این مذاکرات به مساله سد النهضه و تنش های مرزی میان سودان و اتیوپی پرداخته خواهد شد.وزارت خارجه آمریکا سه شنبه اعلام کرده بود در سفر فرستاده ویژه این کشور به مصر، اریتره و اتیوپی بر پایبندی واشنگتن به تلاشی دیپلماتیک و مستمر جهت حل بحران های سیاسی، امنیتی و انسانی موجود در منطقه شاخ آفریقا تاکید می شود.فلتمن هفته گذشته در مصر و اریتره مذاکراتی با مسؤولان عالی رتبه این دو کشور از جمله عبد الفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر و ایسایاس آفورکی، همتای اریتره ای او داشت.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " فرستاده ویژه آمریکا به شاخ آفریقا وارد سودان شد از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×