روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "بایدن: اطمینان دارم به‌زودی با پوتین دیدار می‌کنم" در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "بایدن: اطمینان دارم به‌زودی با پوتین دیدار می‌کنم" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

بایدن: اطمینان دارم به‌زودی با پوتین دیدار می‌کنم

رئیس جمهوری آمریکا گفت، انتظار دارد که به زودی با ولادیمیر پوتین دیدار داشته باشد. کاخ سفید هم اعلام کرد نیازی نیست اختلافات کنونی میان ایالات متحده و روسیه پیش از برگزاری نشست حل و فصل شوند.

رئیس جمهوری آمریکا گفت، انتظار دارد که به زودی با ولادیمیر پوتین دیدار داشته باشد. کاخ سفید هم اعلام کرد نیازی نیست اختلافات کنونی میان ایالات متحده و روسیه پیش از برگزاری نشست حل و فصل شوند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا به خبرنگاران در کاخ سفید گفت که می خواهد با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به رغم تجدید قوای نظامی روس ها در نزدیکی مرز اوکراین دیدار داشته باشد.او گفت: این روی تمایل من برای نشست حضوری تاثیری ندارد و اگر شما توجه داشته باشید، او قبلا نیروهای بیشتری در آنجا داشت. او نیروها را عقب کشیده است. بایدن درباره ملاقات با پوتین در ماه ژوئن گفت: اطمینان دارم که می توانیم این کار را انجام دهیم. ما هنوز زمان و مکان مشخصی تعیین نکرده ایم. روی این مساله کار می شود.ایالات متحده گفته است از اوکراین در بحبوحه آنچه آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا اخیرا "تقویت بی مهابای نظامی" مسکو توصیف کرده، حمایت می کند.بایدن و مشاورانش تمایل دارند که نشست با پوتین در یک کشور ثالث حین سفر رئیس جمهوری آمریکا به اروپا در اواسط ژوئن برگزار شود که نشست گروه هفت در بریتانیا و مذاکرات با متحدان ناتو در بروکسل است. اما جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران گفت که مذاکرات با روس ها درباره برگزاری این نشست همچنان ادامه دارد.دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین هم گفت روسیه در حال بررسی نشست احتمالی پوتین – بایدن است. او در پاسخ به اینکه آیا روسیه رسما با برگزاری این نشست موافقت کرده است، گفت: ما همچنان در حال بررسی وضعیت هستیم.ایالات متحده انتقاداتی از روسیه دارد، به ویژه درباره برخورد با الکسی ناوالنی، منتقد محبوس کرملین. اما جن ساکی گفت که این اختلافات لزوما نباید پیش از نشست بایدن – پوتین حل و فصل شوند.سخنگوی کاخ سفید گفت: واضح است که حقوق بشر، آزادی بیان، آزادی سخنرانی و ارزش ها، همگی جزو مسائلی هستند که رئیس جمهور، آنتونی بلینکن و جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا با همتایانشان در میان گذاشتند. اما دعوت برای گفت وگو و نشست لزوما با پیش نیاز حل تک تک این مسائل از قبل نیست. ما انتظار داریم که همچنان اختلاف نظر داشته باشیم.انتهای پیام

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " بایدن: اطمینان دارم به‌زودی با پوتین دیدار می‌کنم از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×