روی خط خبر

  • اجتماعی
  • ایسنا
  • توقف روند افزایشی کرونا در کشور/ هشدار درباره تبعات تجمعات اعتراضی دانش‌آموزان
 درخواست حذف مطلب

موضوع: اجتماعی منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "توقف روند افزایشی کرونا در کشور/ هشدار درباره تبعات تجمعات اعتراضی دانش‌آموزان" در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ از منبع ایسنا با موضوع social-اجتماعی منتشر گردید.خبر باعنوان "توقف روند افزایشی کرونا در کشور/ هشدار درباره تبعات تجمعات اعتراضی دانش‌آموزان" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

توقف روند افزایشی کرونا در کشور/ هشدار درباره تبعات تجمعات اعتراضی دانش‌آموزان

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن اشاره به توقف روند افزایشی کرونا در کشور در عین حال نسبت به شکل گیری تجمعات هشدار داد و گفت: تا زمانی که واکسن برای اکثر مردم تزریق نشود، هر تجمعی می تواند سبب افزایش ریسک ابتلا به بیماری شود.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن اشاره به توقف روند افزایشی کرونا در کشور در عین حال نسبت به شکل گیری تجمعات هشدار داد و گفت: تا زمانی که واکسن برای اکثر مردم تزریق نشود، هر تجمعی می تواند سبب افزایش ریسک ابتلا به بیماری شود. دکتر مسعود مردانی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به روند کاهش کرونا در ۱۵ استان کشور اظهارکرد: البته هنوز هم موارد بیماری زیاد است و در برخی نقاط مراجعه کننده جدید کرونایی رو به افزایش است. در چنین شرایطی تخت های ما عمدتا اشغال هستند و ICU ها مملو از بیماران بدحال است ولی توقف روند رو به تزاید خوب است. با این حال نباید سبب شود که دوباره دچار سهل انگاری شویم. وی علت توقف روند افزایشی بیماری را اینگونه توضیح داد: یکی از ویژگی های ویروس این است که بین ۴ تا ۶ هفته در پیک قرار می گیرد سپس کم کم روند کاهش را طی می کند. از طرفی عده زیادی هم به بیماری مبتلا شدند و تا مدتی مبتلا نخواهند شد همچنین محدودیت های مشاغل، ممنوعیت تردد شبانه و... در کاهشی شدن آمار بی تاثیر نیست. این متخصص بیماری های عفونی تاکیدکرد: تاکنون شاید یک درصد جمعیت کشور واکسینه شده اند پس توقف روند افزایشی بیماری فعلا چندان به واکسیناسیون مرتبط نیست. برای اینکه آثار واکسیناسیون مشهود شود ۷۰ درصد جمعیت یا باید واکسن زده باشند و یا پیشتر به بیماری مبتلا شده و ایمن شده باشند.وی درباره احتمال تغییر سوش بیماری از ویروس انگلیسی به سایر جهش ها اظهار کرد: همه چیز به رفتار مردم بستگی دارد. اگر شال و کلاه کنند و به سفر بروند قطعا ابتلا به گونه های جهش یافته هم افزایش خواهد یافت.مردانی درباره وضعیت دارو و تجهیزات بیمارستانی در شرایط فعلی بیماری گفت: به شکلی مختصر در مورد داروی رمدسیویر کمبودهایی داشتیم اما سایر داروها و تجهیزات در دسترس است. فکر می کنم کمبودهای مقطعی برخی داروها هم به دلیل مصرف بسیار بالایی باشد که در نتیجه افزایش تعداد بیماران در این پیک رخ داده است.وی با اشاره به تجمعات اعتراضی دانش آموزان پایه نهم و دوازدهم برای عدم برگزاری حضوری امتحانات نهایی اظهارکرد: از برنامه ریزی آموزش و پرورش بی اطلاع هستم اما دانش آموزان باید دقت کنند این تجمعات شلوغ اعتراضی باعث گردش ویروس می شود این در حالیست که حداقل تجمعات در هنگام برگزاری امتحانات با فاصله گذاری و رعایت پروتکل ها است اما در چنین تجمعات اعتراضی احتمالا موضوع فاصله گذاری فیزیکی رعایت نمی شود و خود به بستری برای گسترش بیماری بدل می شود. مردانی درباره شرایط بیماری در روزهای پیش رو باتوجه به تجمعات عید فطر، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و... گفت: تا زمانی که واکسن برای اکثر مردم تزریق نشود، هر گونه تجمعی می تواند سبب افزایش ریسک ابتلا به بیماری باشد. انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه social-اجتماعی، نشر خبر " توقف روند افزایشی کرونا در کشور/ هشدار درباره تبعات تجمعات اعتراضی دانش‌آموزان از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×