روی خط خبر

  • بین الملل
  • ایسنا
  • دادگاه اشغالگران تخلیه منازل فلسطینی‌ها در الشیخ جراح را به تعویق انداخت
 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "دادگاه اشغالگران تخلیه منازل فلسطینی‌ها در الشیخ جراح را به تعویق انداخت" در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "دادگاه اشغالگران تخلیه منازل فلسطینی‌ها در الشیخ جراح را به تعویق انداخت" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

دادگاه اشغالگران تخلیه منازل فلسطینی‌ها در الشیخ جراح را به تعویق انداخت

دادگاه رژیم صهیونیستی حکم تعلیق تخلیه منازل اهالی محله الشیخ جراح را تا سوم ژوئن یا تا زمان صدور حکمی دیگر در حق منازلی که شهرک نشینان ادعای مالکیت بر اراضی این خانه ها را دارند، صادر کرد.

دادگاه رژیم صهیونیستی حکم تعلیق تخلیه منازل اهالی محله الشیخ جراح را تا سوم ژوئن یا تا زمان صدور حکمی دیگر در حق منازلی که شهرک نشینان ادعای مالکیت بر اراضی این خانه ها را دارند، صادر کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطینی"معا"، دادگاه رژیم صهیونیستی حکم تعلیق تخلیه منازل اهالی محله الشیخ جراح را تا سوم ژوئن یا تا زمان صدور حکمی دیگر در حق منازلی که شهرک نشینان ادعای مالکیت بر اراضی این خانه ها را دارند، صادر کرد.این پرونده دیگری است که شهرک نشینان علیه تعدادی از خانواده های الشیخ جراح با هدف کوچاندن آنها علم کرده اند. پرونده دیگری نیز درباره هشت منزل وجود دارد که ساکنانش منتظر هستند حکم تخلیه آنها به نفع شهرک نشینان صادر شود.این دومین حکم دادگاه های رژیم صهیونیستی ظرف ۲۴ ساعت است به طوری که روز دوشنبه نیز دادگاهی حکم خود درباره خانواده های فلسطینی که با تهدید تخلیه منازل شان به نفع جمعیت های شهرک نشین روبه رو هستند، به تعویق انداخت.ساکنان ۲۸ منزل در الشیخ جراح که تعدادشان حدودا ۵۰۰ تن است با حکم های تخلیه منازل شان در چند پرونده به دلیل شکایت شهرک نشینان علیه ساکنان فلسطینی قدس روبه رو هستند.پس از اینکه دادگاه رژیم صهیونیستی حکم تخلیه محله الشیخ جراح در قدس را صادر کرد، اهالی این محله با خطر طرد خود از خانه هایشان روبرو هستند. این حکم خانواده هایی را که از سال ۱۹۵۶ ضمن توافق میان دولت اردن و سازمان آنروا در محله کرم الجاعونی زندگی می کنند، تهدید می کند.دولت اردن و آنروا توافق کرده بودند که برای ۲۸ خانواده آواره در محله الشیخ جراح در ازای لغو کارت آنروای این خانواده ها، مسکن تهیه کنند. از شروط قرارداد تهیه مسکن این بود که خانواده ها پس از سه سال مالک این خانه ها شوند.دولت اردن اخیرا پس از جستجوهای طولانی در اسناد اداره های رسمی خود که نشان داد وزارت مسکن و شهرسازی این کشور قبلا قراردادهایی در زمینه اجاره واحدهای مسکونی برای ۲۸ خانواده از اهالی الشیخ جراح در قدس شرقی که به دلیل جنگ ۱۹۴۸ مهاجرت کرده بودند، امضا کرده است، ده ها سند و اجاره نامه به تشکیلات خودگردان فلسطین تحویل داد که مالکیت اهالی الشیخ جراح در قدس شرقی را اثبات می کند.همچنین تحصن ها در محله الشیخ جراح با وجود سرکوبگری رژیم صهیونیستی و اقدامات تحریک آمیز شهرک نشینان ادامه دارند.نیروهای اشغالگر همچنان به تحصن کنندگان در محله الشیخ جراح جهت متفرق کردن آنها حمله می کنند. این نیروها اطراف تحصن کنندگان مستقر شده و به سمت آنها بمب های صوتی پرتاب و تعدادی از تحصن کنندگان را بازداشت کردند.همزمان با حملات اشغالگر، شهرک نشینان نیز با حمایت نیروهای رژیم صهیونیستی به اقدامات تحریک آمیز خود در محله الشیخ جراح ادامه دادند و فلسطینی ها هم با این اقدامات آنها مقابله کردند.در قدس هم ده ها شهرک نشین به مسجدالاقصی یورش بردند.وزارت اوقاف اسلامی اعلام کرد، بیش از ۸۰ شهرک نشین در صحن های مسجد الاقصی با حمایت پلیس رژیم صهیونیستی گشت زدند.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " دادگاه اشغالگران تخلیه منازل فلسطینی‌ها در الشیخ جراح را به تعویق انداخت از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×