روی خط خبر

  • بین الملل
  • ایسنا
  • وزیر دفاع فیلیپین: چین قصد اشغال مناطق بیشتر در دریای چین جنوبی را دارد
 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "وزیر دفاع فیلیپین: چین قصد اشغال مناطق بیشتر در دریای چین جنوبی را دارد" در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "وزیر دفاع فیلیپین: چین قصد اشغال مناطق بیشتر در دریای چین جنوبی را دارد" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

وزیر دفاع فیلیپین: چین قصد اشغال مناطق بیشتر در دریای چین جنوبی را دارد

وزیر دفاع فیلیپین با اشاره به حضور مداوم شناورهای چینی- که به باور مانیل توسط شبه نظامیان در مناطق مناقشه برانگیز دریای چین جنوبی هدایت می شود- گفت چین به دنبال اشغال مناطق بیشتری از این آبراه استراتژیک است.

وزیر دفاع فیلیپین با اشاره به حضور مداوم شناورهای چینی- که به باور مانیل توسط شبه نظامیان در مناطق مناقشه برانگیز دریای چین جنوبی هدایت می شود- گفت چین به دنبال اشغال مناطق بیشتری از این آبراه استراتژیک است. به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، "دِلفین لورنزانا"، وزیر دفاع فیلیپین در بیانیه ای ضمن استفاده از نام محلی برای دریای چین جنوبی، اظهار کرد: حضور مداوم شبه نظامیان دریایی چین در منطقه، قصد آن ها برای اشغال بیشتر مناطق در دریای غرب فیلیپین را آشکار می کند.این دومین بیانیه خصمانه لورنزانا طی دو روزی است که وی درخواست فیلیپین از قایق های چینی مبنی بر ترک "ویتسان ریف" یا صخره ویتسان را تکرار می کند. مانیل، ویتسان ریف را که در ۲۰۰ مایلی منطقه اقتصادی انحصاری آن واقع شده، "جولیان فلیپه ریف" یا صخره جولیان فلیپه می نامد.دیپلمات های چینی گفته اند قایق های لنگرگرفته در نزدیکی این صخره، که تعداد آن ها بنا بر اطلاعات ابتدایی گردآوری شده توسط گشت های فیلیپین به ۲۰۰ می رسد، از دریاهای طوفانی به صخره پناه آورده اند و هیچ نیروی نظامی خارج از کشور نیست.لورنزا روز شنبه گفت هنوز با وجود بهبود شرایط آب وهوایی، ۴۴ شناور چینی در ویتسان ریف حضور دارند.وی گفت: من احمق نیستم. هوا تا حالا خوب بوده، پس آن ها دلیلی برای آنجا ماندن ندارند.سفارت چین در مانیل به اظهارات لونزانا پاسخ داد و گفت ماهیگیری در منطقه و پناه گرفتن نزدیک صخره طی شرایط آب و هوایی دشوار، برای شناورهای چینی "عادی" است. این سفارت خانه افزود کسی حق ندارد در مورد چنین فعالیت هایی، اظهارنظر گستاخانه مطرح کند.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " وزیر دفاع فیلیپین: چین قصد اشغال مناطق بیشتر در دریای چین جنوبی را دارد از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×