روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "ترکیه خطاب به رژیم صهیونیستی و یونان: اول از ما اجازه بگیرید!" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "ترکیه خطاب به رژیم صهیونیستی و یونان: اول از ما اجازه بگیرید!" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

ترکیه خطاب به رژیم صهیونیستی و یونان: اول از ما اجازه بگیرید!

ترکیه به یونان، رژیم صهیونیستی و اتحادیه اروپا اعلام کرد باید درخصوص فعالیت هایی که به فلات قاره ترکیه در شرق دریای مدیترانه لطمه وارد می کنند، از این کشور اجازه بگیرند.

ترکیه به یونان، رژیم صهیونیستی و اتحادیه اروپا اعلام کرد باید درخصوص فعالیت هایی که به فلات قاره ترکیه در شرق دریای مدیترانه لطمه وارد می کنند، از این کشور اجازه بگیرند. به گزارش ایسنا، منابع دیپلمات ترکیه ای در مصاحبه با آناتولی اعلام کردند که این اظهارات ترکیه در یادداشت های اعتراضی مطرح شد که آنکارا برای این سه طرف فرستاد، چراکه مسیر احتمالی کابل های دریایی در قالب پروژه اتصال شبکه های برق میان اسرائیل، یونان و قبرس از فلات قاره ترکیه در شرق مدیترانه می گذرد.منابع به اقدام اسرائیل، یونان و قبرس در هشتم مارس جاری در امضای یادداشت تفاهم جهت اجرای پروژه اتصال شبکه های برق بین سه طرف از طریق کابل های دریایی با حمایت اتحادیه اروپا اشاره کردند.این پروژه از شهر خضیره در اراضی اشغالی از طریق دریا به قبرس و از آنجا به جزیره کرت در یونان کشیده می شود.منابع دیپلمات ترکیه ای عنوان داشتند که یادداشت های اعتراضی به سفارت های اسرائیل و یونان و هیئت اتحادیه اروپا در آنکارا در این خصوص فرستاده شد.منابع خاطرنشان کردند که طبق نقشه ها مسیر کابل های دریایی میان دو جزیره قبرس و کرت از فلات قاره ای ترکیه می گذرد.منابع گفتند که در صورت کشیده شدن کابل ها از این فلات، طرف های ذی ربط باید از آنکارا درخصوص فعالیت هایی که به فلات قاره ای ترکیه آسیب می زند، کسب اجازه کنند.انتهای پیام

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " ترکیه خطاب به رژیم صهیونیستی و یونان: اول از ما اجازه بگیرید! از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×