روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "بلینکن: واکنش به شورش کنگره پیام قدرتمندی به دیگر کشورها می‌فرستد" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "بلینکن: واکنش به شورش کنگره پیام قدرتمندی به دیگر کشورها می‌فرستد" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

بلینکن: واکنش به شورش کنگره پیام قدرتمندی به دیگر کشورها می‌فرستد

وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه جدیدی گفت که واکنش دولت واشنگتن به حمله مرگبار شش ژانویه به کنگره "یک پیام قدرتمند" به دیگر کشورها ارسال می کند.

وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه جدیدی گفت که واکنش دولت واشنگتن به حمله مرگبار شش ژانویه به کنگره "یک پیام قدرتمند" به دیگر کشورها ارسال می کند. به گزارش ایسنا، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با ان بی سی نیوز در این رابطه صحبت کرد که چگونه شورش کنگره به جایگاه این کشور در عرصه بین المللی اثر گذاشت. خبرنگار ان بی سی نیوز به این نکته اشاره داشت که دشمنان آمریکا در حال استفاده از این حادثه به عنوان ابزار تبلیغاتی علیه آمریکا هستند.بلینکن گفت: حمله به دموکراسی خودمان در شش ژانویه، برای خودمان چالشی به مراتب بزرگتر به همراه دارد که بتوانیم پرچم دموکراسی و آزادی و حقوق بشر را به دست بگیریم. زمانی که ما به چالش کشیده می شویم، خصوصا زمانی که ما خودمان را به چالش می کشیم، ما این کار را در روز روشن و با شفافیت کامل انجام می دهیم.وزیر خارجه آمریکا همچنین با این استدلال که مدیریت هرج و مرج به شکلی علنی می تواند به نفع آمریکا باشد، گفت: این یک پیام قدرتمند به کشورهایی ارسال می کند که تلاش می کنند همه چیز را نادیده گرفته و انکار کنند. در این مصاحبه، او درباره سرکوب اعتراضات ضد دولتی روسیه در حمایت از الکسی ناوالنی، رهبر اپوزیسیون روسیه هم صحبت کرد. بیش از ۵۰۰۰ روس حین تظاهرات با درخواست آزادی ناوالنی روز یکشنبه بازداشت شدند.خبرنگار ان بی سی نیوز اشاره کرد که روسیه کشور آمریکا را عامل این اعتراضات معرفی کرده است. بلینکن پاسخ داد: دولت روسیه مرتکب اشتباه بزرگی می شود اگر فکر می کند ما پشت این ماجرا هستیم. اینطور نیست، درباره خودشان است. این درباره دولت روسیه است، درباره نارضایتی مردم روسیه از فساد و خودکامگی.بلینکن در پاسخ به اینکه آیا دولت بایدن تحریم هایی را علیه حامیان ولادیمیر پوتین بابت اقداماتشان علیه ناوالنی در نظر دارد، گفت: ما در حال بررسی یک سری از اقدامات علیه روسیه هستیم که بسیار بسیار پریشان کننده است.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " بلینکن: واکنش به شورش کنگره پیام قدرتمندی به دیگر کشورها می‌فرستد از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×