روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: اجتماعی منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "دغدغه ناسازگاری واکسن کرونا با گرما در روزنامه های جهان" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ از منبع ایسنا با موضوع social-اجتماعی منتشر گردید.خبر باعنوان "دغدغه ناسازگاری واکسن کرونا با گرما در روزنامه های جهان" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

دغدغه ناسازگاری واکسن کرونا با گرما در روزنامه های جهان

آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو هر روز با مرور تیترها و سرفصل های رسانه های جهان، مهمترین اخبار دنیا را روایت می کند. مهمترین اخباری که امروز کوچویی به آنها پرداخته است، افزایش آرای جو بایدن در انتخابات آمریکا، اصرار ترامپ برای وجود تقلب در این انتخابات، آوارگان اتیوپی، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و مهمتر از همه واکسن کرونا است.

آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو هر روز با مرور تیترها و سرفصل های رسانه های جهان، مهمترین اخبار دنیا را روایت می کند. مهمترین اخباری که امروز کوچویی به آنها پرداخته است، افزایش آرای جو بایدن در انتخابات آمریکا، اصرار ترامپ برای وجود تقلب در این انتخابات، آوارگان اتیوپی، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و مهمتر از همه واکسن کرونا است. به گزارش ایسنا، روایت آلبرت کوچویی از اخبار مهم رسانه های جهان در روز شنبه (اول آذر ماه ماه) به شرح زیر است:تیترهای «جو بایدن به ۸۰ میلیون رای نزدیک می شود»، «ترامپ همچنان بر ساز تقلب می نوازد»، «اتیوپی با فاجعه در راه رو در رو است»، «سازمان ملل هشدار داد: آوارگان بسیاری خواهند بود»، «روزهای پایانی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا» و «رودی جولیانی، وکیل ترامپ، ادعاهای دیوانه واری درباره تقلب داد» و ... نشان دهنده دغدغه های بسیاری از رسانه های جهان در این روزها است. «ال موندو»، نشریه اسپانیایی درباره انتخابات آمریکا نوشته است: در حالی که ترامپ هنوز ساز تکراری تقلب در انتخابات را می نوازد، جو بایدن به ۸۰ میلیون رای نزدیک می شود. می گویند در آمریکا، برتر از جان سیاهان، صداقت است. برخی از جمهوری خواهان هنوز بر صحت ادعای ترامپ، مبنی بر تقلب در انتخابات، اصرار می ورزند و این به معنای تایید اتهام دروغ های ترامپ درباره تقلب در انتخابات است. از این رو ترامپ با روستاییان و حاشیه نشینان آمریکایی در پشتیبانی از خود، ارتباط برقرار کرده است.از سوی دیگر «گاردین» نوشته است: در اتیوپی فاجعه در راه است. سازمان ملل می گوید، اگر جنگ در آن کشور تداوم پیدا کند، بیش از ۲۰۰ هزار نفر آنجا را ترک می کنند. گفته می شود تعداد پناهجویان گریخته از مرزهای اتیوپی هم اکنون سبب ایجاد بحران در کشورهای پناه پذیر شده است. جنگ در تیگره، ۲ میلیون کودک را آواره ساخته است. خشونت به پا شده در اتیوپی شمالی، بسیاری از اهالی را در ماه های در پیش، از سودان مرز کشور همسایه، آواره جهان می کند. سازمان ملل که هم اکنون پذیرای ۱۱ هزار پناهجو از اتیوپی است، می گوید هیچ یک از آژانس های پناهجویان این سازمان، قادر به تامین آذوقه پناهگاه و دارو برای آنان نخواهند بود.روزنامه «فایننشال تایمز» به نقل از رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا اورسولافون درلن نوشته است: پیشرفت های خوبی در مذاکرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا داشته اند. این اشاره ای به وجود نشانه های پیشرفت در گفت وگوهای خروج از اتحادیه است. سفیر اتحادیه می گوید: به نظر گفت وگوها با اتحادیه اروپا به پایان راه نزدیک است. توافق درباره مسائل امنیتی و تجاری در اولویت تایید است. گروه مذاکره کنندگان فرصت شش هفته ای در پیش دارند. *از حاشیه خبرها:دانشمندان به دنبال یافتن واکسن هایی از کرونا هستند که با گرما سازگار باشند. نگهداری و انتقال واکسن موفق تا ۹۰ درصد «فایزر» اکنون فقط در انجماد هفتاد درجه ممکن است. این یعنی که دو سوم جهانیانیان محروم از دریافت آن خواهند بود. واکسن دیگر یعنی «مادرنا» البته در فضایی گرمتر، قابل انتقال است. با این همه دانشمندان اکنون در پی تولید داروهایی به صورت گرد یا قابل استنشاق، افشانه ها، قطره یا قرص هستند که در هر آب و هوایی قابل مصرف باشند. پژوهشگران اکنون در پی تولید واکسن گرم کرونا هستند. البته زمان درازی مورد نیاز است.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه social-اجتماعی، نشر خبر " دغدغه ناسازگاری واکسن کرونا با گرما در روزنامه های جهان از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×