روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "تاکید پامپئو و جوزف بورل بر لزوم خاتمه فوری جنگ در لیبی" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "تاکید پامپئو و جوزف بورل بر لزوم خاتمه فوری جنگ در لیبی" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

تاکید پامپئو و جوزف بورل بر لزوم خاتمه فوری جنگ در لیبی

وزیر امور خارجه آمریکا و نماینده عالی اتحادیه اروپا در روابط خارجی و سیاستگذاری امنیتی درباره لزوم حل و فصل درگیری لیبی و راه هایی که اتحادیه اروپا می تواند از اجرای تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد حمایت کند، رایزنی کردند.

وزیر امور خارجه آمریکا و نماینده عالی اتحادیه اروپا در روابط خارجی و سیاستگذاری امنیتی درباره لزوم حل و فصل درگیری لیبی و راه هایی که اتحادیه اروپا می تواند از اجرای تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد حمایت کند، رایزنی کردند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا جمعه در بیانیه ای گفت: مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا با جوزف بورل، نماینده عالی اتحادیه اروپا در روابط خارجی و سیاستگذاری امنیتی بحث و تبادل نظر کردند.در این بیانیه آمده است: وزیر خارجه آمریکا و نماینده اتحادیه اروپا درباره ضرورت فوری برای توقف درگیری در لیبی، در بحبوحه وخامت دخالت خارجی و راه هایی که "عملیات ایرینی" اتحادیه اروپا می تواند به بهترین نحو از اجرای تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد حمایت کند، رایزنی کردند.اتحادیه اروپا در تاریخ ۳۱ مارس "عملیات ایرینی" را به اجرا درآورد که جایگزین "عملیات سوفیا" شد. عملیات پیشین روی نجات پناهجویان از دریای مدیترانه تمرکز داشت اما زمانی به پایان رسید که مقام های ایتالیایی از پذیرش قایق های حامل پناهجویان نجات یافته امتناع کرد. اتحادیه اروپا می گوید مهمترین وظیفه عملیات ایرینی اجرای کامل تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد در لیبی از طریق استفاده از حریم آبی، هوایی و تجهیزات ماهواره ای است.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " تاکید پامپئو و جوزف بورل بر لزوم خاتمه فوری جنگ در لیبی از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×