روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "افزایش چاقی کودکان با خانه‌نشینی کروناویروس" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۳/۱۸ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "افزایش چاقی کودکان با خانه‌نشینی کروناویروس" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

افزایش چاقی کودکان با خانه‌نشینی کروناویروس

نتایج تحقیقات نشان می دهد که اگر تعطیلی مدارس به دلیل شیوع کروناویروس جدید تا پایان سال ادامه یابد، بیش از یک میلیون دختر و پسر آمریکایی با مشکل چاقی روبرو خواهند شد.

ایسنا/خراسان رضوی نتایج تحقیقات نشان می دهد که اگر تعطیلی مدارس به دلیل شیوع کروناویروس جدید تا پایان سال ادامه یابد، بیش از یک میلیون دختر و پسر آمریکایی با مشکل چاقی روبرو خواهند شد. به گزارش هلث نیوز، محقق این تحقیق، رووپنگ ان استادیار دانشکده براون دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس گفت: "اگر تعطیلی مدارس تا پایان سال 2020 ادامه داشته باشد به دلیل بی تحرکی کودکان و عدم انجام فعالیت های ورزشی، نرخ چاقی کودکان در ایالات متحده آمریکا 2.4درصد بیشتر خواهد شد."بر این اساس نرخ چاقی در مارس سال 2021 به میزان 1.27 میلیون مورد جدید خواهد بود.آمار منتشرشده در سال های 2017 تا 2018 نشان داد که چاقی 13.7 میلیون فرد 2 تا 19ساله را تحت تاثیر قرار داده است.قبل از همه گیری کووید-19، کمتر از یک چهارم کودکان دستورالعمل های ورزشی وزارت بهداشت، درمان و خدمات انسانی ایالات متحده را اجرا می کردند اما همچنان نرخ چاقی در بین کودکان نگران کننده است. این آژانس توصیه می کند که کودکان حداقل یک ساعت فعالیت متوسط تا شدید در روز داشته باشند.تاثیر تعطیلی مدارس در روند چاقی کودکانبرای پیش بینی روند چاقی کودکان در آینده از سناریوهای ارائه شده در سال 2011 استفاده شد و نتایج آن با چهار سناریو مختلف نشان داده شد. این سناریوها بر اساس تعطیلی مدارس به این شکل ارائه شده است؛ سناریو اول تعطیلی چند ماهه قبل از ماه مه مدارس، سناریو دوم تعطیلی بیش از دو ماه و کاهش 10 درصدی فعالیت های ورزشی در تابستان، مورد سوم تعطیلی مدارس تا ماه اکتبر و سناریو آخر تعطیلی مدارس تا ماه دسامبر است.سپس هر چهار سناریو با روندهای معمولی چاقی قبل از همه گیری و فعالیت های کودکان در زمان قبل از خانه نشینی و عادت های غذایی مقایسه شدند.تعطیلی دوماهه مدارس چاقی کودک را 0.64 درصد افزایش خواهد داد. سناریو دوم باعث افزایش تقریبا یک درصد افزایش چاقی در کودکان می شود و با سناریو سوم جهش 1.7 درصدی ایجاد خواهد شد.و اگر تعطیلی مدارس تا ماه دسامبر ادامه داشته باشد، نتیجه افزایش 2.4 در صد در هر دو جنس و همه نژادها خواهد بود. (شبیه سازی فقط خطر کمی بالاتر برای چاقی در بین پسران و در بین کودکان سیاه پوست و اسپانیایی پیش بینی کرده است.)اما لونا ساندون، مدیر برنامه بخش تغذیه بالینی در مرکز پزشکی دانشگاه تگزاس جنوب غربی در دالاس با این سناریوها قانع نشده است.وی خاطرنشان کرد: "این سناریوها با فعالیت بیشتر کودکان در زمان خانه نشینی تغییر می کند و تضمینی در این آمار با تغییر فعالیت و عادت غذایی کودکان وجود نخواهد داشت."وی معتقد است والدین نقش مهمی در کاهش نرخ چاقی کودکان دارند.وی توصیه کرد: محدود کردن زمان استفاده از صفحه نمایش و افزایش فعالیت و ورزش بسیار مهم هستند.وی در ادامه افزود: برنامه غذایی مفید نیز در کاهش وزن تاثیرگذار خواهد بود.وی در ادامه افزود: "در دوران خانه نشینی هرروز بعد از ناهار یا شام، پیاده روی یا دوچرخه سواری کنید. ورزش کوهنوردی و پرش نیز مفید هستند."وی هشدار داد: والدین نباید محدودیت غذایی بیش ازاندازه برای کودکان ایجاد کنند و باید آنان را در زمان خانه نشینی سرگرم کرده تا از این زمان لذت ببرند.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " افزایش چاقی کودکان با خانه‌نشینی کروناویروس از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×