روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "حفاران غیرمجاز آثار باستانی در اردبیل دستگیر شدند" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۲/۰۹ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "حفاران غیرمجاز آثار باستانی در اردبیل دستگیر شدند" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

حفاران غیرمجاز آثار باستانی در اردبیل دستگیر شدند

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: چهار نفر حفار غیرمجاز آثار تاریخی و باستانی در بخش مرکزی شهرستان اردبیل دستگیر شدند.

ایسنا/اردبیل فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: چهار نفر حفار غیرمجاز آثار تاریخی و باستانی در بخش مرکزی شهرستان اردبیل دستگیر شدند. سرهنگ صابر افضل نیا امروز نهم شهریور اظهار کرد: در راستای جلوگیری از دست درازی برخی سودجویان و سوء استفاده کنندگان به آثار تاریخی و میراث فرهنگی در استان، نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی استان به صورت شبانه روزی در حال گشت زنی در مکان های تاریخی استان هستند.وی از دستگیری چهار نفر از حفاران غیرمجاز آثار تاریخی و باستانی در اردبیل خبر داد و افزود: این افراد در حال حفاری میراث فرهنگی و تاریخی در بخش مرکزی اردبیل بودند که با هوشیاری نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی در دام قانون افتادند.فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان اردبیل بیان کرد: این افراد پس از دستگیری با تشکیل پرونده تحویل دستگاه قضا شدند تا رسیدگی لازم و قانونی به جراپم و تخلفات آنها انجام شود.افضل نیا از برخورد شدید و قانونی با حفاران و سوء استفاده کنندگان از میراث فرهنگی خبر داد و گفت: با گشت زنی های شبانه روزی اجازه نمی دهیم تا برخی افراد سودجو به این مواریث چشم طمع دوخته و اقدام به سودجویی کنند..وی اظهار کرد: در این زمینه نیازمند مشارکت و همکاری مردم هستیم و انتظار می رود مردم در هر نقطه از استان در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را با تماس با شماره های 33361200 و 33366978 گزارش دهند تا برخورد لازم و به موقع در این زمینه انجام شود.

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " حفاران غیرمجاز آثار باستانی در اردبیل دستگیر شدند از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×