روی خط خبر

  • اجتماعی
  • ایسنا
  • آغاز بسیج ملی مقابله با کرونا / نواختن نمادین زنگ شستن دست‌ها در مدارس
 درخواست حذف مطلب

موضوع: اجتماعی منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "آغاز بسیج ملی مقابله با کرونا / نواختن نمادین زنگ شستن دست‌ها در مدارس" در تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ از منبع ایسنا با موضوع social-اجتماعی منتشر گردید.خبر باعنوان "آغاز بسیج ملی مقابله با کرونا / نواختن نمادین زنگ شستن دست‌ها در مدارس" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

آغاز بسیج ملی مقابله با کرونا / نواختن نمادین زنگ شستن دست‌ها در مدارس

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از آغاز به کار بسیج ملی مقابله با کرونا خبر داد و به خانواده های توصیه کرد که ترددهای درون و بیرون شهری را کاهش دهند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از آغاز به کار بسیج ملی مقابله با کرونا خبر داد و به خانواده های توصیه کرد که ترددهای درون و بیرون شهری را کاهش دهند. به گزارش ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور با اشاره به جلسه ای که امروز با مدیران روابط عمومی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، گفت: بسیج ملی مقابله با کرونا ویروس با هشتگ "کرونا را شکست می دهیم"، با دستور وزیر بهداشت آغاز به کار کرد.وی افزود: با توجه به کلید خوردن بسیج ملی مقابله با کروناویروس، امروز در جمع مجازی با روابط عمومی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، جلسه ای برگزار شد که ضمن بررسی برنامه ها و اهداف ابتدایی، از فاز یک این بسیج، با هشتگ "کرونا را شکست می دهیم" رونمایی شد. امیدواریم ظرف روزهای آینده با همکاری و تعامل خوب با رسانه ها و تعامل دو سویه با رسانه های محلی و استانی، شاهد جهشی در اطلاع رسانی و آموزش عمومی در جهت اهداف این کمپین که قاعدتا کنترل و مدیریت بیماری کروناویروس جدید و مقابله با انتشار و شیوع این ویروس است، باشیم.جهانپور ادامه داد: امیدوارم بتوانیم به زودی خبر مهار و کنترل این ویروس و در نهایت کنترل کامل و حذف این بیماری را اعلام کنیم.جهانپور درباره تداوم تعطیلی مدارس تهران، گفت: از دیدگاه وزارت بهداشت و در قرارگاه مدیریت و کنترل بیماری کرونا ویروس جدید یا کووید_ ۱۹، قائل به تعطیلی مدارس نیستیم. با ارزیابی های کارشناسی اعتقاد بر این نیست که تعطیلی مدارس در مسیر پیشگیری و کاهش شیوع، کمک کند. حتی در روزهایی که با تعطیلی مدارس مواجه بودیم، شاهد افزایش سفره های بین شهری خانواده ها بودیم که از دیدگاه این موضوع عامل خطر و ریسک در افزایش شیوع و بیماری خواهد بود.وی تاکید کرد: اگر هم جایی تعطیل شود یا تعطیلی ادامه یابد، از سوی وزارت بهداشت نبوده و نهاد دیگری تصمیم گیری کرده است.وی خطاب به خانواده ها گفت: با توجه به گزارش های ماه های اخیر که این بیماری نوپدید ظهور یافته ، این بیماری یا در کودکان و نوجوانان ظاهر نمیشود و یا با علائم خفیف بروز پیدا میکند. توصیه مهم ما رعایت نکات بهداشتی فردی است. بچه ها بعد از آمدن از مدرسه دست هایشان را با آب و صابون مایع به مدت ۴۰ ثانیه بشویند. در عین حال قرار شد در مدارس به صورت نمادین زنگ "شستن دست ها" را داشته باشیم.وی افزود: در عین حال در وزارت بهداشت از دانش آموزان به عنوان سفیران سلامت خانوار استفاده می کنیم که از پیام آوری دانش آموزان برای اطلاع رسانی و فعال شدن هشتگ "کرونا را شکست می دهیم" و ارتقاء انگیزه عمومی برای مقابله با کروناویروس استفاده می کنیم.رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره ضدعفونی مدارس و خوابگاه ها، گفت: اقداماتی هم در مدارس و خوابگاه های دانشجویی در استان هایی که موارد کرونا در آن ها دیده شده است، در جهت ضد عفونی و اصطلاحا سم پاشی انجام شده که در صورت عدم تعطیلی مدارس تداوم می یابد. از نظر ما در این مقطع زمانی مدارس آمادگی پذیرش دانش آموزان را دارند.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه social-اجتماعی، نشر خبر " آغاز بسیج ملی مقابله با کرونا / نواختن نمادین زنگ شستن دست‌ها در مدارس از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×