روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "پامپئو به ۶ کشور از جمله کشورهای آفریقایی می‌رود" در تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "پامپئو به ۶ کشور از جمله کشورهای آفریقایی می‌رود" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

پامپئو به ۶ کشور از جمله کشورهای آفریقایی می‌رود

وزیر امور خارجه آمریکا برای نخستین بار به قاره آفریقا سفر خواهد کرد؛ اقدامی که بیانگر تمرکز بر قاره ای است که به ندرت اولویت دولت کنونی واشنگتن محسوب می شود.

وزیر امور خارجه آمریکا برای نخستین بار به قاره آفریقا سفر خواهد کرد؛ اقدامی که بیانگر تمرکز بر قاره ای است که به ندرت اولویت دولت کنونی واشنگتن محسوب می شود. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت امور خارجه آمریکا گفت: مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا از ۱۵ تا ۱۹ فوریه (۲۶ تا ۳۰ بهمن) به سنگال، آنگولا و اتیوپی سفر خواهد کرد و در آنجا با رهبران این سه کشور دیدار می کند.مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: او این تور را با سفر به داکا آغاز خواهد کرد؛ جایی که درباره تعمیق همکاری اقتصادی و امنیتی مان با مکی سال، رئیس جمهوری سنگال مذاکره خواهد کرد.در آنگولا، پامپئو حمایت آمریکا از تلاش های این کشور آفریقایی برای ایجاد دموکراسی و مبارزه با فساد را که از زمان کناره گیری خوزه ادواردو دوس سانتوس، رئیس جمهوری قدرتمند این کشور در سال ۲۰۱۷ میلادی جریان گرفته، ابراز خواهد کرد.پامپئو در اتیوپی و در جریان دیدار با آبی احمد، نخست وزیر این کشور از برنامه تاریخی اصلاحات سیاسی و اقتصادی اتیوپی حمایت خواهد کرد. آبی احمد سال گذشته به خاطر اشاعه تغییرات داخلی و حمایت از سازش با اریتره جایزه صلح نوبل را دریافت کرد.در جریان این تور، پامپئو همچنین سخنرانی در مقر اتحادیه آفریقا در آدیس آبابا خواهد داشت.دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به خاطر عدم علاقه اش به قاره آفریقا معروف است و اغلب به هنگام صحبت درباره کشورهای آفریقایی و موضوع مهاجرت از واژگان زشت و مبتذلی استفاده می کند.سفر پامپئو به قاره آفریقا دقیقا دو سال پس از آن صورت می گیرد که رکس تیلرسون، وزیر خارجه سابق آمریکا توری به آفریقا داشت که شامل پنج کشور می شد. ترامپ وی را در حین بازگشت به آمریکا برکنار کرد.پامپئو پس از سفر به این سه کشور آفریقایی، به عربستان سعودی سفر خواهد کرد. وی همچنین در عمان توقفی خواهد داشت و در آنجا با هیثم بن طارق، سلطان جدید عمان دیدار خواهد کرد و تسلیت خود را به خاطر درگذشت سلطان قابوس ابلاغ خواهد کرد.پامپئو پیش از سفر به آمریکا در نشست سالانه کنفرانس امنیتی مونیخ شرکت می کند.انتهای پیام

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " پامپئو به ۶ کشور از جمله کشورهای آفریقایی می‌رود از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×