روی خط خبر

  • ایسنا
  • تولید بیش از دو هزار تن انواع ماهی در البرز
 درخواست حذف مطلب

منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "تولید بیش از دو هزار تن انواع ماهی در البرز" در تاریخ ۱۳۹۶/۰۲/۳۱ از منبع ایسنا با موضوع - منتشر گردید.خبر باعنوان "تولید بیش از دو هزار تن انواع ماهی در البرز" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

تولید بیش از دو هزار تن انواع ماهی در البرز

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی البرز گفت: سال گذشته دو هزار و ۱۰۰ تن انواع ماهیان سردابی و گرمابی در این استان تولید شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی البرز گفت: سال گذشته دو هزار و ۱۰۰ تن انواع ماهیان سردابی و گرمابی در این استان تولید شده است.

فرهاد مشیر غفاری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا ، از تولید دو هزار و 100 تن ماهی در استان البرز خبر داد و گفت: از این میزان دوهزار و 80 تن ماهیان سردآبی و 91 تن ماهیان گرمابی هستند.

وی با اشاره به تولید 12 میلیون قطعه ماهیان زینتی در این استان، اظهار کرد: در البرز 33 واحد پرورش دهنده ماهیان زینتی، 10 مزرعه و 75 استخر دو منظوره ماهیان سردابی و پنج استخر پرورش ماهیان گرمابی فعالیت می کنند.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی البرز در ادامه به صادرات آبزیان به خارج از کشور نیز اشاره کرد و گفت: در سال گذشته 91 تن ماهی منجمد به کشورهای روسیه و امارات متحده عربی و 950 کیلوگرم خرچنگ آب شیرین به کشور آلمان در مجموع به ارزش ریالی 16 میلیارد و 200 میلیون ریال صادر شده است.

وی به مهم ترین مشکلات آبزی پروران در استان اشاره کرد و افزود: بازدارندگی آیین نامه های مربوط به مصرف آب (کنتورهای هوشمند) به خصوص در استخرهای دو منظوره کشاورزی و بالا بودن هزینه های تولید و نوسان قیمت ها (بچه ماهی و غذا) از جمله این مشکلات است.

وی اظهارکرد: خشکسالی و کمبود منابع آبی استان، کمبود اعتبارات استانی و مالی و عدم اجرای پروژه های مرتبط با تولید و همچنین فقدان تجهیزات و خودرو از دیگر مشکلات در این بخش است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان البرز به برنامه های حمایتی از تولیدکنندگان این بخش اشاره کرد و گفت: ترغیب سایر دستگاه ها درتسهیل تولید، تامین نقدینگی سرمایه ثابت و در گردش با کارمزد مناسب از جمله این برنامه هاست.

وی، تغییر الگوی تولید از ماهی قزل آلا به ماهی های گرم آبی (کپور)، افزایش تولید در واحد سطح از طریق بهسازی استخرها و مکانیزاسیون، همکاری آب و خاک با شیلات در شناسایی احداث و تجهیز استخرهای دو منظوره را از مهم ترین برنامه های تولید و اشتغال در این حوزه برشمرد.

مشیرغفاری گفت: اجرای پروژه های تکثیر، اکواپونیک در گلخانه ها (پرورش توام گیاه و ماهی) و پرورش زالو، صدور مجوزهای دپو و زنده فروشی، برنامه ریزی تولید بچه ماهی در پایین دست طالقان و ماهی سرای کرج از دیگر برنامه های تولید و اشتغال در حوزه آبزی پروری است.


انتهای پیام

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه -، نشر خبر " تولید بیش از دو هزار تن انواع ماهی در البرز از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×