روی خط خبر

  • ایسنا
  • نبود خلاقیت تنور داغ تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری را سرد کرده است
 درخواست حذف مطلب

منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "نبود خلاقیت تنور داغ تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری را سرد کرده است" در تاریخ ۱۳۹۶/۰۲/۱۹ از منبع ایسنا با موضوع - منتشر گردید.خبر باعنوان "نبود خلاقیت تنور داغ تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری را سرد کرده است" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

نبود خلاقیت تنور داغ تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری را سرد کرده است

استفاده نامزدها و ستادهای انتخاباتی از الگو، نماد و شعارهای گوناگون بازتابی از هویت، مشی سیاسی و اهداف آنان است.

استفاده نامزدها و ستادهای انتخاباتی از الگو، نماد و شعارهای گوناگون بازتابی از هویت، مشی سیاسی و اهداف آنان است.

به گزارش ایسنا، همان گونه که خلاقیت در این فرایند نتیجه مطلوب را برای بازیگران عرصه رقابت به بار خواهد آورد، کپی برداری و همسان سازی های نابجا نمره ای منفی در رقابت ها به شمار می آید.

حسین بنی اردلان یکی از فعالان سیاسی خراسان شمالی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اینکه در حال حاضر آن شور مورد نیاز برای تبلیغات انتخاباتی در این استان کمتر به چشم می خورد، گفت: وجود خلاقیت و استفاده از روش های متفاوت یکی از راهکارهای مهم برای جذب مخاطب و ایجاد نشاط انتخاباتی است.

وی با بیان اینکه متاسفانه ابتکارات تبلیغات انتخاباتی در این دور از انتخابات در این استان به رکود رفته است، افزود: یکی از علت های این امر وجود فضای مجاز و استفاده از تلگرام است بطوریکه مشاهده می شود تعداد زیادی گروه که در هر یک چندین هزار نفر عضو شده اند، تشکیل شده است.

بنی اردلان ادامه داد: وجود فضای مجازی سبب شده تا بسیاری از ستادهای تبلیغاتی امر ده گردشی را به فراموشی بسپارند این درحالیست که قسمت اعظم از پتانسیل ها در مناطق روستایی استان وجود دارد.

وی تاکید کرد: وجوه اعطایی به ستادها یکی دیگر از دلایل عدم ایجاد خلاقیت در تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری در این استان است که اعضای ستاد با مبالغ کم نمی توانند فعالیت های گسترده ای داشته باشند.

به گفته بنی اردلان، از سوی دیگر اگر تعداد کاندیداهای ریاست جمهوری بیش از تعداد کنونی بود رقابت ها تنگاتنگ و تبلیغات نیز با شور و شوق خاص تری انجام می شد.

وی به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز اشاره کرد و گفت: ادغام این دو انتخابات دارای معایب و مزیت هایی است حضور حداکثری مردم و ایجاد شور و شوق انتخاباتی از مزیت های ادغام این دو انتخابات است.

بنی اردلان درباره معایب ادغام این دو انتخابات نیز اظهار کرد: در حال حاضر تعداد زیادی از افرادی که فعال سیاسی هستند و می توانند به خوبی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری را مدیریت کنند اما این افراد کاندیدای انتخابات شورای اسلامی شده اند که شنیده شده برای تبلیغات خود جلسات پشت پرده برگزار می کنند و با شروع انتخابات شوراها از ظرفیت تبلیغاتی این افراد برای انتخابات ریاست جمهوری محروم خواهیم شد.

حسن منفرد دبیر حزب همبستگی خراسان شمالی در ادامه در گفت و گو با ایسنا، یکی از علت های کم بودن خلاقیت در تبلیغات انتخاباتی در این استان را فضای مجازی بیان کرد و گفت: در حال حاضر بسیاری از تبلیغات در فضای مجازی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه بسیاری از روستاهای خراسان شمالی با مشکل آنتن دهی خطوط موبایل و شبکه های صدا و سیما مواجه هستند، بیان کرد: روسای ستادهای انتخاباتی برای حل مشکل در این مناطق باید ستادهای انتخاباتی را برگزار کنند اما متاسفانه در این دور از انتخابات مشاهده می شود که ستادهای انتخاباتی ریاست جمهوری در بسیاری از روستاهای استان برپا نشده و حتی در بسیاری از روستاها اثری از یک برگ تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری نیست.

منفرد با تاکید بر اینکه پرشور بودن انتخابات برای کشور ما بسیار مهم است، تصریح کرد: یکی از مهمترین راه های تبلیغاتی خود شهر و ایجاد یک موج در میان شهروندان است که از این طریق شور انتخابات داغ تر می شود.

میثم عزیزی دبیر حزب اراده ملت ایران در خراسان شمالی نیز در گفت و گو با ایسنا با گلایه از اینکه هیچ خلاقیتی در نحوه تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری در ستادهای تبلیغاتی این کاندیداها در این استان مشاهده نمی شود، گفت: یکی از علل بروز این مشکل شاید عدم استفاده بهینه از ظرفیت های افراد موجود در ستادها باشد.

وی با تاکید بر اینکه خلاقیت در ستادهای انتخاباتی دو دور گذشته انتخابات ریاست جمهوری در این استان بسیار به چشم می خورد و از سوی دیگر این امر سبب شده بود تا یک شور انتخاباتی در فضا به وجود آید، افزود: حداقل کاری که در دو دوره گذشته توسط روسای ستادها در این استان به چشم می خورد این بود که از سخنرانان برجسته برای تبلیغات دعوت می کردند.

عزیری خاطرنشان کرد: در دو دوره گذشته نامزدهای انتخاباتی به استان دعوت می شدند امر تبلیغات را انجام می دادند اما در این دور از انتخابات تاکنون هیچ یک از کاندیداهای ریاست جمهوری به این استان سفر نکرده است.

دبیر حزب اراده ملت ایران در خراسان شمالی با تاکید بر اینکه استفاده از سایر سخنرانان در ایجاد شور انتخاباتی بسیار مورد اهمیت است، ادامه داد: اما روسای ستادها از این ظرفیت نیز غافل بوده و تاکنون فقط دو سخنران کشوری برای تبلیغات کاندیداهای خود به این استان سفر کردند و باید روسای ستادهای انتخاباتی فرصت باقی مانده را غنیمت بشمارند و از این ظرفیت برای داغ کردن تنور انتخابات استفاده کنند.

عزیزی اظهار کرد: شاید کم تجربگی روسای ستاد انتخاباتی موجب شده تا هنوز نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و یا سخنرانان برجسته به این استان سفر نکرده باشند.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلاتی که هم اکنون وجود دارد این است که دو دستگی میان ستادهای انتخاباتی به وجود آمده به عنوان مثال یک نامزد انتخابات ریاست جمهوری در یک شهر خراسان شمالی دارای یک ستاد مرکزی، یک ستاد مردمی؛ یک ستاد جوانان و ... است که این امر سبب می شود تا ناهماهنگی برای اجرای برنامه های آن ها به وجود آورد.

عزیزی افزود: از سوی دیگر ستادهای تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در این استان از مناطق حواشی شهر و روستاها غافل شده اند و باید امر تبلیغات در این امر نیز انجام شود. 

انتهای پیام

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه -، نشر خبر " نبود خلاقیت تنور داغ تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری را سرد کرده است از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×