روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "رایزنی مسکو با گروه‌های سودانی/ خروج کارمندان سازمان ملل از خارطوم" در تاریخ ۱۳۹۸/۰۳/۱۶ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "رایزنی مسکو با گروه‌های سودانی/ خروج کارمندان سازمان ملل از خارطوم" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

رایزنی مسکو با گروه‌های سودانی/ خروج کارمندان سازمان ملل از خارطوم

سازمان ملل اعلام کرد، به دلیل اوضاع امنیتی نابسامان سودان، برخی از کارمندان غیرنظامی خود را از این کشور خارج می کند. همچنین وزارت خارجه روسیه از رایزنی با همه گروه های سودانی خبر داد و خواستار سرکوب همه افراط گرایان شد. آمریکا نیز از شهروندان مقیم خود در سودان خواست احتیاط کنند.

سازمان ملل اعلام کرد، به دلیل اوضاع امنیتی نابسامان سودان، برخی از کارمندان غیرنظامی خود را از این کشور خارج می کند. همچنین وزارت خارجه روسیه از رایزنی با همه گروه های سودانی خبر داد و خواستار سرکوب همه افراط گرایان شد. آمریکا نیز از شهروندان مقیم خود در سودان خواست احتیاط کنند.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری روسیا الیوم، فرحان حق، سخنگوی سازمان ملل گفت: برخی از کارمندان این سازمان برای انجام مأموریت های مهم در سودان باقی خواهند ماند و کارمندانی که منتقل می شوند غیرنظامی هستند. وی در خصوص تعداد کارمندانی که منتقل خواهند شد یا مکان انتقال آنها و نیز در باره زمان بازگشتشان هیچ اطلاعاتی ارائه نداد.در همین راستا، میخایل بوگدانوف، معاون وزیر خارجه روسیه و نماینده ویژه رئیس جمهور این کشور در خاورمیانه و شمال آفریقا تصریح کرد: ما با همه گروه های اجتماعی و سیاسی در سودان رایزنی کردیم و من با رهبران شورای انتقالی، گروه های مخالف و دیگر گروه های سیاسی این کشور مذاکره کردم.وی افزود: اوضاع سودان بسیار پیچیده است اما ما از حل همه مسائل از طریق گفت و گوی ملی و اتخاذ تصمیمات توافقی برای دوره انتقالی حمایت می کنیم، دوره ای که باید به برگزاری انتخابات سراسری ختم شود.بوگدانوف با بیان اینکه روسیه با مداخله بیگانگان در درگیری سیاسی داخلی سودان مخالف است، تاکید کرد: مقامات سودان باید افراط گرایان را سرکوب کنند و تشکیل مجدد نظام، مبارزه با تندروها و کسانی که خواستار برقراری ثبات در این کشور نیستند، ضرورت دارد.وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: از برگزاری انتخابات در سودان حمایت می کند.از سوی دیگر، وزارت خارجه آمریکا امروز (پنجشنبه) اعلام کرد، سفارت آمریکا در سودان همچنان بسته است و شهروندان آمریکایی که در این کشور حضور دارند باید برای خروج از سودان برنامه ریزی کنند. این وزارت خانه از شهروندان آمریکایی خواست از خانه های خود خارج نشوند و در شرایط اضطراری احتیاط کنند.پیش از این هم ایالات متحده در ماه آوریل نسبت به سفر غیر ضروری شهروندان خود به سودان هشدار داده و دستور داده بود همه کارمندان غیرضرور خود از سفارت آمریکا در خارطوم خارج شوند.انگلیس هم از شهروندان خود خواست به دلیل وضعیت سیاسی و امنیتی سودان به این کشور سفر نکنند. لندن اعلام کرد، تعدادی از کارمندان خود را از خارطوم خارج خواهد کرد.پس از اینکه ارتش سودان در پی اعتراضات گسترده مردمی ۱۱ آوریل عمر البشیر، رئیس جمهور مخلوع این کشور را پس از سه دهه حکومت برکنار کرد، شورای نظامی انتقالی را برای اداره موقت کشور تشکیل داد و اوضاع پس از آن متشنج شد که گروه های همپیمان با این شورا روز دوشنبه اعتصاب مخالفان را در برابر مقر فرماندهی ارتش متفرق کردند و به دنبال این امر دست کم ۱۰۱ تن کشته و صدها تن دیگر زخمی شدند.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " رایزنی مسکو با گروه‌های سودانی/ خروج کارمندان سازمان ملل از خارطوم از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×