روی خط خبر

لیست جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در خبرگزاری ایسنا

لیست جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در خبرگزاری ایسنا در صفحه ی 1

سایه دکل‌های فشار قوی بر سر «آبیک»

۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۸:۵۶با توجه به توسعه روز افزون خطوط انتقال برق در کشور و عدم رعایت حریم استاندارد خطوط با مناطق مسکونی در برخی از شهرها، مشکلات بسیاری برای ساکنین این مناطق ایجاد شده است. «آبیک» شهری در بخش مرکزی شهرستان آبیک در استان قزوین است و با مشکل مجاورت مناطق مسکونی با دکل های فشار قوی انتقال برق مواجه است. بر اساس تحقیقات انجام شده، امواج الکترومغناطیس تولید شده توسط این دکل ها، می توانند باعث بروز مشکلات خونی، مغزی و حتی معلولیت برای ساکنینی شوند که در مجاورت این دکل ها زندگی می کنند. ه...

واگذاری ۵۰۰ واحد مسکونی به مددجویان چهارمحال و بختیاری

ایسنا/چهارمحال و بختیاری با حضور رئیس کمیته امداد کشور ۵۰۰ واحد مسکونی به مددجویان چهارمحال و بختیاری واگذار شد. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد چهارمحال و بختیاری، سید مرتضی بختیاری هشتم بهمن ماه در این آیین، اظهار کرد: ایجاد زمینه اشتغال مددجویان، تأمین مسکن و ارتقاء فرهنگ خودباوری در مددجویان از رویکردهای این نهاد در راستای توانمندسازی مددجویان است.وی با اشاره به واگذاری ۵۰۰ واحد مسکونی که مراحل احداث آن ها از ابتدای امسال آغاز شده بود، افزود: همچنین ۷۰۵ واحد مسکونی ن...

شناسایی اولین مورد کرونای انگلیسی در خوزستان

ایسنا/خوزستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از شناسایی اولین مورد کرونای انگلیسی در خوزستان خبر داد. دکتر فرهاد ابول نژادیان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز (۸ بهمن ماه) یک مورد مبتلا به کرونای انگلیسی در شهر اهواز شناسایی شد.به گزارش ایسنا، وی افزود: این بیمار مسافری از کشور هلند بوده که در فرودگاه از وی نمونه گیری شده بود. بیمار و افرادی که با وی در تماس نزدیک بوده اند قرنطینه شده اند. البته مطابق آزمایش ها، هیچ کدام از اعضای خانواده وی به ویروس انگلیسی مبتلا نبوده اند.ابول نژادیا...

آزادی گروگان و دستگیری سارق گروگانگیر در اهواز

ایسنا/خوزستان فرمانده انتظامی اهواز از به دام افتادن یک سارق گروگانگیر در جریان تعقیب و گریز خبر داد. سرهنگ محسن دالوند اظهار کرد: عوامل گشت ۱۱۰ اهواز، حین ماموریت به یک دستگاه موتورسیکلت مشکوک شده و برای توقیف آنان دستور ایست را صادر کردند که راکبان مسلح به روی ماموران آتش گرفتند.به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، وی افزود: با شدت گرفتن تیراندازی؛ سارقان، موتورسیکلت را رها کرده و از طریق پشت بام وارد یک منزل مسکونی شدند.فرمانده انتظامی اهواز گفت: یکی از آن ها پس از ورود به منزل یک شهرون...

ضرورت ایجاد بستر آموزش مهارت‌های مشاغل خانگی در دوران شیوع کرونا

مشاور وزیر کشور گفت: با وجود آنکه اقدامات خوبی در دستگاه ها و نهادهای مختلف به صورت جداگانه و جزیره ای انجام می شود اما اطلاع رسانی درستی درباره این اقدامات صورت نمی گیرد و عموم مردم یا گروه های هدف در جریان آن قرار نمی گیرند.

احداث ۶۴۵۰ واحد مسکونی در روستاهای خراسان شمالی

ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل بنیاد مسکن خراسان شمالی از ساخت شش هزار و ۴۵۰ واحد مسکونی در روستاهای استان در سال گذشته خبر داد. علی محمدی، در نشست خبری با اصحاب رسانه که هشتم بهمن ماه سال جاری در محل این اداره کل برگزار شد، با اشاره به اینکه بنیاد مسکن اولین نهاد عمومی و عمرانی پس از انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: در حال حاضر ۷۲۲ روستا بالای ۲۰ خانوار در استان وجود دارد که اجرای طرح هادی برای این روستاها الزامی است.وی با بیان اینکه ۱۱۰ روستا در حال حاضر بازنگری شدند، افزود: در حال حاضر ۴۰۵ روستا ساما...

تدارک دانشجویان علمی کاربردی برای گذراندن دوره کارورزی در آلمان

رییس دانشگاه علمی کاربردی کشور با اشاره به ارتباطات بین المللی این دانشگاه بیان کرد: اولین دانشجویان علمی کاربردی در حال اخذ ویزا برای گذراندن دوره کارورزی خود در آلمان هستند.

ضرروت تقویت حمل و نقل عمومی برای مقابله با تغییرات اقلیمی

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران مهم ترین بحث در تغییرات اقلیمی و افزایش توان طبیعی شهر تهران را تقویت حمل و نقل عمومی برشمرد و تاکید کرد: گفتمان مقابله با تغییرات اقلیمی را باید به میان مردم برد و آن را عمومی سازی کرد.

معاون اول رئیس جمهور: همه در یک کشتی نشسته ایم

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مهارت گفت وگو و مدارا کردن مهم است و نباید وقتی به هم می رسیم با زبان خشونت با همدیگر سخن بگوییم، گفت: ما دشمنان هم نیستیم، یک ملتیم، در یک کشتی نشسته ایم و یک سرنوشت داریم. تاب آوری عامل موفقیت است. نیازمند کسب مهارت تاب آوری، آینده اندیشی و مهارت های اخلاقی هستیم.

رشد چشمگیر جمعیت شهرک‌های رژیم صهیونیستی در ۴ ساله گذشته

آمارهای یک گروه حامی شهرک نشینان رژیم صهیونیستی نشان داده جمعیت شهرک نشین های این رژیم در کرانه باختری در چهار سال گذشته نسبت به کلیت جمعیت این رژیم با سرعت خیلی بیشتری رشد یافته است؛ دوره ای که در عین حال مصادف با اقدام بی سابقه دولت دونالد ترامپ در پذیرش فعالیت های مربوط به شهرکسازی بوده است.

اعلام برنامه‌های هفته تالاب‌ در فارس

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس گفت: به مناسبت روز جهانی تالاب و همزمان با پنجاهمین سالگرد کنوانسیون رامسر، با همکاری سازمان های مردم نهاد برنامه های متنوعی در هفته دوم بهمن ماه برگزار خواهد شد.

نماز جمعه این هفته در ۷۶ شهر فارس اقامه می‌شود

ایسنا/فارس رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه فارس اعلام کرد که نماز جمعه این هفته در ۷۶ شهر استان از جمله شیراز اقامه می شود. حجت الاسلام حسین ملک مکان عصر چهارشنبه ۸ بهمن به خبرنگاران گفت: طبق اعلام کتبی ستاد استانی مقابله با شیوع کرونا، این هفته نیز ۲۸ شهرستان استان در وضعیت آبی و ۸ شهرستان استان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد.او افزود: با توجه به هماهنگی انجام شده بین شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور و ستاد ملی مبارزه با کرونا و همینطور هماهنگی با وزارت کشور، این هفته، ۱۰ بهمن ماه، در همه شهرستا...

خسارت ۱۰۰۰ میلیارد تومانی سرما به محصولات کشاورزی فارس

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: برآوردهای اولیه بیانگر این مطلب است که سرمای اخیر خسارت یک هزار میلیارد تومانی به باغ ها و مزارع کشاورزی استان وارد کرده است.

عدالت از آثار اجتماعی نماز است

استاندار فارس با اشاره به آثار اجتماعی نماز گفت: اگر واقعا آن چیزی که در نماز به آن شهادت می دهیم و خود را بنده خدا قلمداد کرده و بی نیاز از هر کس و نیازمند به خالق اعلام می کنیم، این اگر در رفتار و زندگی اجتماعی ما تبلور پیدا کند، به سمت و سوی عدالت اجتماعی و رعایت حقوق دیگران خواهیم رفت.

ارتقاء آثار هنری وابسته به تکامل اندیشه هنرمندان است

نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند و قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد که هنر و اخلاق مکمل هم هستند؛ هرچه هنرمند به مرحله بالاتری از فکر، اندیشه و درک عقلانی برسد، جوهره آثار هنری او، کیفیت و ارتقای بیشتری پیدا خواهد کرد.

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

 

اخبار گوناگون

× ×