روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: فناوری اطلاعات منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

خبر "سلطه اپل بر بازار پوشیدنی‌ها در سه‌ماهه‌ی چهارم ۲۰۲۰" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ از منبع زومیت با موضوع it-فناوری اطلاعات منتشر گردید.خبر باعنوان "سلطه اپل بر بازار پوشیدنی‌ها در سه‌ماهه‌ی چهارم ۲۰۲۰" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

سلطه اپل بر بازار پوشیدنی‌ها در سه‌ماهه‌ی چهارم ۲۰۲۰


طبق آمار، اپل همچنان بر صنعت پوشیدنی تسلط دارد و محصولاتی همچون ایرپاد و اپل واچ بیشترین سهم بازار جهانی را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش اپل اینسایدر و با استناد به داده های جدید شرکت تحقیقاتی IDC، بازار پوشیدنی ها در سه ماهه ی چهارم سال ۲۰۲۰ به رشد روزافزون خود ادامه داده و از قرار معلوم، فروش کلی محموله ها با رشد ۲۷٫۲ درصدی به ۱۵۳٫۵ میلیون دستگاه رسیده است.مقاله های مرتبط:براساس آمار منتشرشده، دستگاه های اپل در بازه ی زمانی مذکور ۳۶ درصد از کل محموله های صنعت پوشیدنی را به خود اختصاص داده اند. IDC تخمین می زند که غول دنیای فناوری ۵۵٫۶ میلیون دستگاه پوشیدنی را در سه ماهه ی چهارم ۲۰۲۰ به فروش رسانده است؛ درحالی که این رقم در سه ماهه ی پایانی سال ۲۰۱۹، بالغ بر ۴۳٫۷ میلیون برآورد می شد.گفته می شود بخش ساعت های هوشمند اپل در مقایسه با سال گذشته ۴۵ درصد رشد کرده است. این رشد فروش را می توان ناشی از موفقیت اپل واچ سری ۶ و SE و اپل واچ سری ۳ دانست. برای یادآوری، اپل چندی پیش مدل SE را در کنار پرچم دار سری ۶ با قیمت ۲۷۹ دلار روانه ی بازار کرد و شواهد نشان می دهد که این محصول با استقبال مناسب خریداران مواجه شده است.دسته ی دوم پوشیدنی ها مربوط به محصولات شنیداری است که محصولاتی از اپل همچون ایرپاد و ایرپاد پرو و ایرپاد مکس در این دسته قرار می گیرند. به گفته ی IDC، محموله های صوتی اپل در سهماهه ی چهارم در ماقسه با دوره های قبلی رشد کم تری را تجربه کرده اند. بااین حال، محموله ها به رشد چشمگیر ۲۲ درصدی در مقایسه با به سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ دست یافته اند.به طورکلی، اپل همچنان حاکم بلامنازع پوشیدنی ها محسوب می شود و در رتبه های بعدی، شیائومی و سامسونگ قرار گرفته اند. شیائومی ۸٫۸ درصد از بازار پوشیدنی را در اختیار دارد؛ درحالی که سامسونگ به سهم ۸٫۵ درصدی از بازار رضایت داده است. نکته ی درخورتوجه این است که هر دو شرکت با وجود رشد فروش محموله ها، به دلیل عملکرد فراتر از انتظار اپل، سهم بازار خود را از دست داده اند.این آمار درحالی منتشر می شود که یکی دیگر از شرکت های تحقیقاتی به نام کانترپوینت، گزارش مشابهی را منتشر کرده بود و نتایج حاکی از عملکرد درخشان اپل واچ در سه ماهه ی چهارم ۲۰۲۰ بود. البته باید به این نکته اشاره کرد که اپل مدتی است که به صورت رسمی آمار فروش محصولاتش را ارائه نمی دهد و فقط به ارائه ی آمار کلی از درآمد بخش های مختلف بسنده می کند؛ بنابراین، آمار و ارقام این گزارش کاملا تخمینی هستند. ناگفته نماند چندی پیش، اپل گزارش داد که بخش پوشیدنی ها و لوازم جانبی اش در سه ماه تعطیلات منتهی به دسامبر ۲۰۲۰ (آذر و دی ۱۳۹۹) به درآمد ۱۲٫۹۷ میلیارد دلار رسیده است.

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه it-فناوری اطلاعات، نشر خبر " سلطه اپل بر بازار پوشیدنی‌ها در سه‌ماهه‌ی چهارم ۲۰۲۰ از منبع زومیت. "

 

اخبار گوناگون

× ×