روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: فناوری اطلاعات منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

خبر "ورود صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان به صنعت بازی‌ ویدئویی" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ از منبع زومیت با موضوع it-فناوری اطلاعات منتشر گردید.خبر باعنوان "ورود صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان به صنعت بازی‌ ویدئویی" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

ورود صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان به صنعت بازی‌ ویدئویی


صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان ‌اکنون مالک ۳٫۵ درصد سهام اکتیویژن، ۲٫۵ درصد سهام الکترونیک آرتز و ۳٫۵ درصد سهام تیک-تو است.

صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان (PIF)که یک گروه سرمایه گذاری بزرگ به رهبری محمد بن سلمان است، روی شرکت های بزرگ بازی سازی از جمله الکترونیک آرتز، اکتیویژن بلیزارد و تیک-تو سرمایه گذاری کرد؛ مبلغ این سرمایه گذاری ۳٫۳ میلیارد دلار بوده است.به گزارش Eurogamer، این سرمایه گذاری در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ انجام شد و حالا اطلاعات آن در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا منتشر شده است.براساس این اطلاعات، صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان درحال حاضر نزدیک به ۱٫۳ میلیارد دلار سهام (۳٫۵ درصد) شرکت اکیتویژین بیلیزارد و ۱ میلیارد دلار سهم (۲٫۵ درصد) شرکت الکترونیک آرتز را در اختیار دارد.این سازمان عربستانی نزدیک به ۸۲۵ میلیون دلار روی شرکت تیک -تو، سازنده بازی های GTA سرمایه گذاری کرده و اکنون مالک ۳٫۵ درصد از سهام این شرکت است.صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان روی شرکت هایی که در خارج از حوزه بازی ویدئویی فعالیت می کنند هم سرمایه گذاری کرده است که از بین آن ها می توانیم به سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری روی Live Nation Entertainment اشاره کرد. حتی ۴٫۴ میلیارد دلار سهام شرکت اوبر هم در اختیار این سازمان است.البته این اولین سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان در حوزه بازی ویدئویی نیست. این شرکت در نوامبر سال گذشته یک سوم سهام شرکت SNK را خریداری کرد و بعدا این مقدار را به ۵۱ درصد افزایش داد.

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه it-فناوری اطلاعات، نشر خبر " ورود صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان به صنعت بازی‌ ویدئویی از منبع زومیت. "

 

اخبار گوناگون

× ×