روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: فناوری اطلاعات منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

خبر "سود یک میلیارد دلاری تسلا از سرمایه‌گذاری در بیت کوین" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ از منبع زومیت با موضوع it-فناوری اطلاعات منتشر گردید.خبر باعنوان "سود یک میلیارد دلاری تسلا از سرمایه‌گذاری در بیت کوین" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

سود یک میلیارد دلاری تسلا از سرمایه‌گذاری در بیت کوین


 طبق محاسبات یک تحلیلگر امور مالی، سرمایه‌گذاری ۱٫۵ میلیارد دلاری تسلا در بیت کوین سود کاغذی یک میلیارد دلاری برای این شرکت به ‌ارمغان آورده است. 

دنیل ایوز، یکی از تحلیلگران مؤسسه ی مالی Wedbush Securities، اعتقاد دارد تسلا حدودا یک میلیارد دلار سود کاغذی ازطریق سرمایه گذاری در رمز ارز بیت کوین به دست آورده است. براساس تخمین ایوز، تسلا در مسیری قرار دارد که در صورت دنبال کردن آن، می تواند با سرمایه گذاری در بیت کوین، سودی بیشتر از فروش خودروی برقی در کل سال ۲۰۲۰ کسب کند. در اوایل ماه جاری میلادی، تسلا پرونده ای در وب سایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ثبت کرد تا اعلام کند ۱٫۵ میلیارد دلار بیت کوین برای «انعطاف بخشیدن به سیاست های کاری و به حداکثر رساندن بازگشت پول» خریداری کرده است. ظاهرا خرید بیت کوین توسط تسلا در تاریخی نامشخص در ماه ژانویه ی ۲۰۲۱ (دی و بهمن ۱۳۹۹) انجام شده است. تسلا هنوز نگفته بیت کوین را با چه مبلغی خریداری کرده است و فعلا نمی دانیم فرایند فروش بیت کوین را انجام داده است یا خیر.براساس گزارش CNBC، قیمت بیت کوین در سال جاری میلادی به شکلی محسوس افزایش پیدا کرده است و توانسته چندین و چند بار رکوردشکنی کند. هفته ی گذشته ارزش بازار بیت کوین برای نخستین بار به یک تریلیون دلار رسید و طبق آمار، ارزش بیت کوین درحال حاضر با رشد سالانه ی ۹۴ درصدی مواجه شده که عددی شگفت انگیز است. دنیل ایوز هنوز نگفته است که براساس کدام محاسبات متوجه شده تسلا یک میلیارد دلار سود کاغذی کسب کرده است؛ اما براساس داده های منتشرشده توسط CoinDesk، قیمت بیت کوین از ۳۴,۷۹۳٫۴۵ دلار در روز ۳۱ ژانویه ی ۲۰۲۱ (۱۲ بهمن ۱۳۹۹) به ۵۷,۴۸۷٫۰۳ دلار در روز ۲۰ فوریه ی ۲۰۲۱ (۲ اسفند ۱۳۹۹) رسیده است. یادداشت دنیل ایوز دقیقا در روز ۲۰ فوریه ی امسال منتشر شد. این یعنی در بازه ی زمانی اعلام شده قیمت بیت کوین رشد ۶۵ درصدی تجربه کرده است و همین موضوع باعث می شود سود سرمایه گذاری ۱٫۵ میلیارد دلاری تسلا در این ارز رمزنگاری شده به حدود ۹۷۵ میلیون دلار برسد. با درنظرگرفتن ارزش ۵۸,۳۳۲٫۳۶ دلاری بیت کوین در روز دوشنبه، سود تسلا از مرز یک میلیارد دلار رد می شود. دنیل ایوز می گوید سرمایه گذاری در بیت کوین موضوعی فرعی برای تسلا محسوب می شود؛ اما به وضوح می بینیم که نتایج اولیه ی ناشی از این سرمایه گذاری بسیار مثبت بوده اند. او می گوید توجه تسلا به بیت کوین باعث به راه افتادن ترندی می شود که انتظار داریم در ۱۲ تا ۱۸ ماه پیش رو، دیگر شرکت های سهامی عام را متأثر کند. مقاله های مرتبط:ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و دومین فرد ثروتمند جهان، مدت ها است به شکلی گسترده از ارز رمزنگاری شده حمایت می کند. او اخیرا گفته است بیت کوین نسبت به پول نقد، از لحاظ نقدینگی کمتر گنگ به نظر می رسد. تسلا هنگام اعلام خبر سرمایه گذاری در بیت کوین، گفت در آینده ای نزدیک امکان خرید خودروهایش را با این ارز رمزنگاری شده به شکل محدود فراهم می کند. در پی سرمایه گذاری تسلا قیمت بیت کوین به شکل ناگهانی به بالای ۴۳ هزار دلار جهش کرد. دیدگاه شما کاربران زومیت درباره ی این خبر چیست؟

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه it-فناوری اطلاعات، نشر خبر " سود یک میلیارد دلاری تسلا از سرمایه‌گذاری در بیت کوین از منبع زومیت. "

 

اخبار گوناگون

× ×