روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: فناوری اطلاعات منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

خبر "انویدیا rtx 3060 با قیمت بالا به انبار خرده‌فروشی‌ها رسید" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ از منبع زومیت با موضوع it-فناوری اطلاعات منتشر گردید.خبر باعنوان "انویدیا rtx 3060 با قیمت بالا به انبار خرده‌فروشی‌ها رسید" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

انویدیا rtx 3060 با قیمت بالا به انبار خرده‌فروشی‌ها رسید


تصاویر فاش‌شده نشان می‌دهند کارت گرافیک RTX 3060 در انبار خرده‌فروشی‌ها موجود شده است؛ اما همان‌طور که می‌شد انتظار داشت، قیمت آن بالاتر از حد استاندارد دارد. 

براساس تصاویر فاش شده از انبار یک خرده فروشی سخت افزار، سری اول کارت گرافیک Nvidia GeForce RTX 3060 به فروشگاه ها رسیده است و به زودی عرضه ی رسمی آغاز می شود. کسانی که انتظار داشتند کارت گرافیک RTX 3060 انویدیا را با قیمت رسمی این شرکت خریداری کنند، احتمالا از شرایط فعلی بازار ناامید خواهند شد. یکی از خرده فروشی ها که هنوز نامش را نمی دانیم، از مدتی پیش روند تأمین کارت گرافیک RTX 3060 را از شرکای تجاری انویدیا آغاز کرده است. براساس گزارش VideoCardz و مطابق آنچه در تصاویر فاش شده می بینیم، کارت گرافیک RTX 3060 انویدیا در برخی مدل ها تا ۵۱۵ دلار قیمت دارد و ارزان ترین مدل با پرداخت حدودا ۴۸۵ دلار قابل تهیه است. انویدیا هنگام رونمایی RTX 3060 اعلام کرده بود این کارت گرافیک با قیمت ۳۲۹ دلار عرضه می شود.براساس برچسب قیمت قابل رؤیت در تصاویر، مدل سفارشی RTX 3060 که توسط ام اس آی ساخته شده است و با نام MSI GeForce RTX 3060 Gaming X TRIO شناخته می شود با قیمت ۵۱۵ دلار در دسترس قرار می گیرد. به نظر می رسد MSI مدل های RTX 3060 Ventus 2X را نیز به خرده فروشی ها عرضه کرده است که با قیمت ۴۸۵ دلار به مشتریان ارائه می شوند.انتظار می رود کارت گرافیک ASUS RTX 3060 ROG STRIX OC حدود ۵۰۰ دلار قیمت داشته و مدل TUF Gaming در حدود ۱۰ دلار ارزان تر باشد. مدل ZOTAC Twin Edge OC ممکن است ۵۰۰ دلار قیمت داشته باشد؛ یعنی حدودا ۱۷۰ دلار بالاتر از قیمت انویدیا. در ادامه می توانید شاهد قیمت گذاری مدل های مختلف کارت گرافیک GeForce RTX 3060 در خرده فروشی مورد اشاره باشید:MSI RTX 3060 Gaming X Trio با قیمت ۵۱۴٫۹۹ دلارMSI RTX 3060 Ventus X2 با قیمت ۴۸۴٫۹۹ دلارZotac RTX 3060 Twin Edge OC با قیمت ۴۹۹٫۹۹ دلارAsus RTX 3060 ROG Strix OC با قیمت ۴۹۹٫۹۹ دلارAsus RTX 3060 TUF Gaming OC با قیمت ۴۸۹٫۹۹ دلارتشخیص این موضوع از روی تصاویر سخت است؛ اما به نظر می رسد این خرده فروشی اکنون حدودا ۳۰ تا ۵۰ واحد کارت گرافیک RTX 3060 در انبار دارد. هنوز نمی دانیم این تعداد کارت گرافیک کل موجودی را شامل می شود یا صرفا بخشی از موجودی نهایی است. امیدواریم فروشگاهی که کارت گرافیک RTX 3060 را موجود کرده، محدودیت هایی سرسختانه در نظر بگیرد تا هر کاربر نتواند تعداد زیادی کارت گرافیک بخرد. با وجود قیمت بسیار بالا، انتظار می رود موجودی کارت گرافیک RTX 3060 انویدیا در عرض تنها چند دقیقه به اتمام برسد. گیمرها عملا هیچ گزینه ی دیگری ندارند و هیچ یک از کارت های گرافیک رده بالای دیگر اکنون در خرده فروشی ها موجود نیست. مقاله های مرتبط:طی چند وقت اخیر عوامل زیادی دست به دست هم داده اند و باعث شده اند وضعیت بازار کارت گرافیک بسیار وخیم باشد. از طرفی دنیاگیری ویروس کرونا باعث کمبود شدید تراشه شده و از طرف دیگر، تقاضای ماینرها برای کارت گرافیک بالا رفته است؛ زیرا با بالا رفتن ارزش ارز رمزنگاری شده، می توان سود مناسبی از استخراج آن کسب کرد. دلالان را نیز به معادله اضافه کنید تا بفهمید اوضاع تا چه حد وخیم است. انویدیا اقداماتی انجام داده است تا شرایط را کمی بهتر کند. یکی از این اقدامات معرفی پردازنده های گرافیکی سری CMP HX برای ماینرها بود. این پردازنده های گرافیکی خروجی تصویر ندارند. انویدیا همچنین اعلام کرده است به شکل نرم افزاری نرخ هش کارت گرافیک RTX 3060 را در فرایند استخراج رمز ارز تا ۵۰ درصد محدود می کند.شما کاربران زومیت چه دیدگاهی درباره ی این موضوع دارید؟

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه it-فناوری اطلاعات، نشر خبر " انویدیا rtx 3060 با قیمت بالا به انبار خرده‌فروشی‌ها رسید از منبع زومیت. "

 

اخبار گوناگون

× ×