روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: فناوری اطلاعات منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

خبر "ساخت ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس به‌دلیل پشتیبانی کامل از rdna 2 دیرتر شروع شد" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ از منبع زومیت با موضوع it-فناوری اطلاعات منتشر گردید.خبر باعنوان "ساخت ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس به‌دلیل پشتیبانی کامل از rdna 2 دیرتر شروع شد" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

ساخت ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس به‌دلیل پشتیبانی کامل از rdna 2 دیرتر شروع شد


مایکروسافت تولید دو کنسول ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس را کمی دیرتر شروع کرد. دلیل این تأخیر استفاده‌ی کامل از ویژگی‌های RDNA 2 اعلام شده است.

مایکروسافت در زمان معرفی کارت های گرافیکی جدیدی AMD و فناوری RDNA 2 اعلام کرده بود که دو کنسول ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس از تمام ویژگی های RDNA 2 پشتیبانی می کنند. درواقع این دو کنسول ، تنها کنسول هایی هستند که از این ویژگی ها کاملا پشتیبانی می کنند. به تازگی فیل اسپنسر، مدیر بخش ایکس باکس مایکروسافت، در گفت وگو با وب سایت The Verge اعلام کرد که مایکروسافت تولید دو کنسول جدید ایکس باکس را اواخر تابستان گذشته شروع کرده بود؛ در حالی که سونی تولید پلی استیشن را زودتر از آغاز کرده است. اسپنسر به این موضوع اشاره کرد که آن ها منتظر نهایی شدن جدیدترین معماری کارت های گرافیکی AMD بودند.مقاله های مرتبط:کنسول های ایکس باکس سری اس و سری ایکس به شکل سخت افزاری از Ray-Tracung ، Mesh Shaders ، Varuable Rate Shading و Sampler Feedback پشتیبانی می کنند. AMD نیز اعلام کرده است هم ایکس باکس و هم پلی استیشن ۵ براساس RDNA 2 طراحی شده اند. پس چه عاملی باعث تأخیر شده است؟ طبق اعلام سونی، پلی استیشن ۵ از Variable Rate Shading بی بهره است. این ویژگی باعث می شود پردازنده ی گرافیکی بتواند بخش های مختلف صفحه را با رزولوشن های مختلف پردازش کند. در این حالت، قدرت GPU روی قسمت های مهم تر خواهد بود.افزون براین، پلی استیشن ۵ از Sampler Feedback Streaming هم پشتیبانی نمی کند. این قابلیت هم روشی برای بهینه کردن پهنای باند برای بارگذاری بافت ها از روی SSD است. مایکروسافت به قابلیت مذکور نیاز داشت؛ چون سرعت SSD ایکس باکس کُندتر از پلی استیشن ۵ است. به نظر می رسد پلی استیشن ۵ به صورت سخت افزاری از Ray-Tracing و Mesh Shaders پشتیبانی می کند.بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که مایکروسافت تعداد بیشتری از ایکس باکس سری ایکس درمقایسه با ایکس باکس سری اس تولید کرده است. ایکس باکس سری ایکس با قیمت ۵۰۰ دلار و سری اس با قیمت ۳۰۰ دلار راهی بازار شده اند. این دو کنسول اولین تعطیلات سال میلادی خود را پشت سر می گذارند؛ البته مایکروسافت اعلام کرده که تا چند ماه دیگر تعداد تولید سری اس هم افزایش پیدا می کند. اسپنسر بر این باور است که رقابت کنسول های جدید بسیار طولانی خواهد بود و در این مدت، قیمت برنده ی این رقابت خواهد بود. مایکروسافت اعتقاد دارد در طولانی مدت فروش سری اس از سری ایکس بیشتر خواهد شد.

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه it-فناوری اطلاعات، نشر خبر " ساخت ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس به‌دلیل پشتیبانی کامل از rdna 2 دیرتر شروع شد از منبع زومیت. "

 

اخبار گوناگون

× ×