روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: فناوری اطلاعات منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

خبر "هشدار توییتر برای لایک توییت برچسب‌دار" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ از منبع زومیت با موضوع it-فناوری اطلاعات منتشر گردید.خبر باعنوان "هشدار توییتر برای لایک توییت برچسب‌دار" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

هشدار توییتر برای لایک توییت برچسب‌دار


چندی پیش، توییتر قابلیت نمایش پیام هشدار برای ری‌توییت محتوایی با برچسب اطلاعات گمراه‌کننده را دردسترس کاربران قرار داد. حالا این هشدار حتی برای لایک چنین توییت‌هایی نیز به نمایش درمی‌آید.

تا چهارده سال پیش این تصور بسیار سخت بود که روزی کسی با نوشتن جملات دارای کمتر از ۲۸۰ کاراکتر بتواند تأثیر چندانی روی افکار عمومی بگذارد و احساسات افراد زیادی را برانگیزد. پیش از ظهور رسانه های اجتماعی، این اتفاق نظیر آن بود که با نوشتن چند جمله ی کوتاه و سریع روی برگه یادداشت چسب دار، بخواهید دنیا را عوض کنید.بااین حال از زمان به میدان آمدن توییتر ، یعنی سال ۲۰۰۶ تاکنون، جهان به تدریج متوجه این قضیه شده است که حتی چند جمله ی کوتاه وقتی در پلتفرمی با ۳۵۰ میلیون کاربر فعال در ماه نوشته می شود، شاید نتواند باعث تغییر دنیا شود؛ اما بدون شک باعث به راه افتادن جریان های خبری سیاسی و اجتماعی مهم و بحث های داغی می شود که زندگی و عواطف بسیاری را تحت تأثیر قرار می دهد.درکنار قدرت توییتر در به دست گرفتن خط اتفاقات و تأثیرگذاری بر افکار عمومی، همیشه این نگرانی از انتشار و گسترش اطلاعات نادرست یا غیردقیق یا پرخطر وجود داشته است و این سرویس میکروبلاگ در تلاش است تاحدممکن از رسیدن این نگرانی به حد بحرانی جلوگیری کند.یکی از قابلیت های جدید توییتر برای این منظور، پیام هشداری است که هنگام ری توییت متنی با برچسب اطلاعات گمراه کننده به شما نمایش می دهد. این قابلیت از زمان آغاز انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا اجرایی شد. حالا توییتر اعلام کرده است که قصد دارد این سیستم هشدار را حتی برای لایک کردن توییت برچسب خورده نیز راه اندازی کند.مقاله های مرتبط:رسانه ی The Verge به نقل از توییتر می گوید قابلیت یادشده این هفته به صورت جهانی به نسخه ی وب و iOS اضافه می شود؛ اما کاربران اندرویدی باید کمی بیشتر صبر کنند. توییتر افزود نمایش این پیام هشدار تعداد توییت های کوت شده با برچسب اطلاعات گمراه کننده را تا ۲۹ درصد کاهش داده است. به نظر می رسد این شبکه ی اجتماعی با نمایش پیام هشدار هنگام لایک کردن چنین توییت هایی، امیدوار است از میزان لایک محتوای برچسب دار بکاهد.البته نمایش پیام هشدار پیش از ری توییت یا لایک توییت های برچسب دار، تنها محدودیتی نیست که توییتر اخیرا برای جلوگیری از انتشار اطلاعات گمراه کننده به کار گرفته است. درحال حاضر، وقتی کاربر می خواهد ری توییت را در صفحه ی شخصی اش به اشتراک بگذارد، توییتر پنجره ای باز می کند تا به جای اشتراک گذاری سریع، کاربر بتواند نظر خودش را در بالای ری توییت بنویسد.ناگفته نماند نوشتن نظر اجباری نیست و می توان با زدن دکمه ی Retweet در پنجره ی باز شده، توییت را همانند گذشته و به سبک ری توییت قدیمی بازنشر کرد. یک هفته بعد از انتخابات آمریکا، توییتر اعلام کرد در فاصله ی زمانی ۲۷ اکتبر تا ۱۱ نوامبر، روی ۳۰۰ هزار توییت برچسب اطلاعات گمراه کننده زده است. از این تعداد، ۴۵۶ برچسب قابلیت ری توییت یا لایک نداشتند و زیر پیام هشداری پنهان شده بودند که از نمایش بلافاصله ی آن ها جلوگیری می کرد.پیش تر، توییتر گفته بود که پیام هشدار برای توییت های برچسب دار و نحوه ی جدید ری توییت دست کم تا پایان هفته ی انتخابات در آمریکا ادامه خواهد داشت. با اینکه بیشتر از سه هفته از روز انتخابات می گذرد، این محدودیت ها هنوز ادامه دارد.

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه it-فناوری اطلاعات، نشر خبر " هشدار توییتر برای لایک توییت برچسب‌دار از منبع زومیت. "

 

اخبار گوناگون

× ×