روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: فناوری اطلاعات منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

خبر "فضاپیمای ژاپنی به‌زودی روی سیارک ریوگو فرود خواهد آمد" در تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۲۱ از منبع زومیت با موضوع it-فناوری اطلاعات منتشر گردید.خبر باعنوان "فضاپیمای ژاپنی به‌زودی روی سیارک ریوگو فرود خواهد آمد" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

فضاپیمای ژاپنی به‌زودی روی سیارک ریوگو فرود خواهد آمد


اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود، ژاپن تا کمتر از دو هفته‌ی دیگر، کاوشگر هایابوسا ۲ را روی سطح سیارک ریوگو فرود خواهد آورد.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، ژاپن تا کمتر از دو هفته ی دیگر، کاوشگر هایابوسا ۲ را روی سطح سیارک ریوگو فرود خواهد آورد.کاوشگر ژاپنی هایابوسا ۲ در ماه جاری، از سیارک ریوگو نمونه برداری خواهد کرد. فضاپیمای هایابوسا ۲ که با هدف بررسی سیارک ۹۰۰ متری ریوگو پرتاب شده، دو هفته ی آینده از آن نمونه برداری می کند. در توییت های اعضای تیم هایابوسا در ۶فوریه آمده است:عملیات فرود برای نمونه برداری از سطح ریوگو بین ۲۰ تا ۲۲فوریه [برابر با ۱ تا ۳اسفند] آغاز خواهد شد. طبق برنامه، هایابوسا ۲۱فوریه [برابر با ۲۲اسفند] فاصله اش با این سیارک را کاهش می دهد و تقریبا ساعت ۸ صبح ۲۲فوریه (به وقت JST زمان استاندارد ژاپن) روی سطح آن فرود خواهد آمد. عکس ریوگو، سیارک ۹۰۰ متری غنی از کربن. این عکس را کاوشگر ژاپنی هایابوسا ۲ در ژوئن ۲۰۱۸ ثبت کرده استزمان استاندارد ژاپن ۱۴ ساعت جلوتر از زمان استاندارد شرقی ایالات متحده ی آمریکا است؛ بنابراین، فرود به وقت آمریکای شمالی و جنوبی ۲۱فوریه و برای مردم اروپا نزدیک به نیمه شب خواهد بود. قرار بود این عملیات در اکتبر اجرا شود؛ اما اعضای تیم مأموریت آن را به تعویق انداختند تا زمان بیشتری برای بررسی سطح ناهموار و پیچیده ی ریوگو داشته باشند.هایابوسا ۲ پس از عملیات ماه جاری، دو عملیات نمونه برداری دیگر را نیز اجرا خواهد کرد که یکی از آن ها برداشت مواد از گودالی روی سیارک است. این فضاپیما خود این گودال را با جداکننده ی جنبشی ذرات ایجاد می کند.مقاله های مرتبط:درصورتی که برنامه ها به درستی پیش بروند، نمونه های ریوگو در دسامبر۲۰۲۰ در کپسولی ویژه به زمین بازمی گردند. سپس، دانشمندان سراسر دنیا با بررسی این نمونه ها سرنخ هایی درباره ی تاریخ آغاز منظومه ی شمسی و نقش سیارک های کربنی، مثل ریوگو، در ظهور حیات در زمین را جست وجو می کنند.در این مأموریت، چندین بار سطح ریوگو لمس شده است. هایابوسا ۲ به عنوان سفینه ی مادر در سپتامبر گذشته، دو ربات سیاره نورد کوچک روی سطح این سیارک فرود آورد. سپس، سطح نشین ساخت اروپا به نام ماسکوت (MASOCT) را کمتر از دو هفته بعد روی سطح سیارک نشاند.ناسا نیز مشغول رهبری مأموریتش برای نمونه برداری از سیارکی با اهداف مشابه با هایابوسا ۲ است. کاوشگر OSIRIS Rex ناسا ۳۱دسامبر وارد مدار سیارکی ۵۰۰ متری به نام بنو (Benu) شد. انتظار می رود OSIRIS Rex اواسط سال آینده از سیارک نمونه برداری کند و نمونه ها را سپتامبر۲۰۲۳ به زمین بفرستد. کاوشگر اسیریس رکس و ارسال تصویری شگفت انگیز از سیارک بنو دانشمندان می خواهند ایستگاهی فضایی درون یک سیارک بسازند کشف سیارکی نادر که نزدیک تر از ناهید به دور خورشید می چرخد نام مریخ نورد بعدی سازمان فضایی اروپا مشخص شد کدام فضاپیما، مسافر بعدی فضای میان ستاره ای خواهد بود

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه it-فناوری اطلاعات، نشر خبر " فضاپیمای ژاپنی به‌زودی روی سیارک ریوگو فرود خواهد آمد از منبع زومیت. "

اخبار گوناگون

× ×