روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: فناوری اطلاعات منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

خبر "درخواست پلیس نیویورک از گوگل: نمایش مکان‌های توقف پلیس در ویز را حذف کنید" در تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۲۱ از منبع زومیت با موضوع it-فناوری اطلاعات منتشر گردید.خبر باعنوان "درخواست پلیس نیویورک از گوگل: نمایش مکان‌های توقف پلیس در ویز را حذف کنید" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

درخواست پلیس نیویورک از گوگل: نمایش مکان‌های توقف پلیس در ویز را حذف کنید


اداره‌ی پلیس نیویورک از گوگل درخواست کرد نمایش اطلاعات مکانی مربوط‌به ایستگاه‌های بازرسی DWI را در برنامه‌ی ویز حذف کند؛ زیرا باعث سوءاستفاده‌ی قانون‌شکنان می‌شود.

اداره ی پلیس نیویورک از گوگل درخواست کرد نمایش اطلاعات مکانی مربوط به ایستگاه های بازرسی DWI را در برنامه ی ویز حذف کند؛ زیرا باعث سوءاستفاده ی قانون شکنان می شود.اداره ی پلیس نیویورک (NYPD) از ویز (Waze)، یکی از سرویس های گوگل، درخواست کرده مکان های بازرسی را از برنامه اش حذف کند. مکان های بازرسی DWI به محلی گفته می شود که نیروهای پلیس برای بازرسی و اعمال قانون توقف می کنند. برخلاف نقشه های معمولی گوگل مپ، برنامه ی ویز به کاربران اجازه می دهد به مکان موانع، میزان ترافیک، دوربین های کنترل سرعت سیار و ایستگاه های بازرسی DWI دسترسی داشته باشند. این مکان ها به عنوان جایگاه آزمایش تصادفی مصرف الکل و موادمخدر شناخته شده اند و مأموران پلیس در این مکان ها به قانون شکنان دسترسی پیدا می کنند. اگرچه این داده های مفید می تواند به مردم کمک کند تا از تأخیر در ترافیک جلوگیری کنند، اداره ی پلیس نیویورک استدلال می کند داده های برنامه ی ویز توانایی آن ها برای گرفتن رانندگان متخلف و مصرف کنندگان موادمخدر و خطرناک را تضعیف خواهد کرد.مقاله های مرتبط:ان پرانتی، عضو اداره ی پلیس نیویورک دراین باره گفت:از گوگل می خواهیم بلافاصله چنین قابلیتی را از برنامه ی ویز حذف کند. ارسال چنین اطلاعاتی برای عموم غیرمسئولانه است؛ زیرا فقط به رانندگان قانون شکن برای فرار از ایستگاه های بازرسی و تشویق رانندگی خطرناک کمک خواهد کرد و کشف محل بازرسی ها، رانندگان متخلف، مسافران آن ها و عموم را درمعرض خطر قرار می دهد.همچنین، نیروهای پلیس محلی استرالیا به دنبال متوقف کردن ارائه ی خدمات مربوط به نمایش مکان دوربین های کنترل سرعت از برنامه های محبوب راه یابی هستند. البته، فرایند متوقف کردن ارائه ی چنین سرویس هایی از اپلیکیشن گوگل به زمان بیشتری در استرالیا نیاز دارد و به نظر نمی رسد خیلی زود اجرایی شود.این اولین بار نیست که مراجع قانونی ویز را به دلیل چنین مسائلی زیر فشار قرار می دهند. در سال ۲۰۱۵، اتحادیه ی ماموران پلیس نیویورک لغو ارائه ی اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی ایستگاه های پلیس را خواستار شد. این درخواست زمانی اتفاق افتاد که دو نیروی پلیس نیویورک در کمین قاتلی گیر کردند که از برنامه ی ویز برای کنترل و پایش موقعیت آن ها استفاده می کرد. در سال ۲۰۱۷ نیز، نمایش مکان های دوربین های کنترل سرعت و رادارها در اپلیکیشن های مسیریابی در فرانسه غیرقانونی اعلام شد. نمایش سرعت مجاز رانندگی به گوگل مپ اضافه شد دو کارمند هواوی در لهستان به اتهام جاسوسی برای دولت چین دستگیر شدند امکان استفاده از گوگل اسیستنت در برنامه گوگل مپ فراهم شد شاسی بلند فورد اکسپلورر مخصوص نیروهای پلیس رونمایی شد گوگل چه اطلاعاتی ازطریق سرویس جست وجو و نقشه از کاربر جمع آوری می کند؟

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه it-فناوری اطلاعات، نشر خبر " درخواست پلیس نیویورک از گوگل: نمایش مکان‌های توقف پلیس در ویز را حذف کنید از منبع زومیت. "

اخبار گوناگون

× ×