روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: فناوری اطلاعات منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

خبر "آمازون در فناوری خودران سرمایه‌گذاری می‌کند" در تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۲۱ از منبع زومیت با موضوع it-فناوری اطلاعات منتشر گردید.خبر باعنوان "آمازون در فناوری خودران سرمایه‌گذاری می‌کند" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

آمازون در فناوری خودران سرمایه‌گذاری می‌کند


چندی پیش، آمازون، غول تجارت الکترونیک جهان، با سرمایه‌‌گذاری در شرکت خودروسازی آرورا آمریکا، وارد صنعت خودروهای خودران شد.

چندی پیش، آمازون، غول تجارت الکترونیک جهان، با سرمایه گذاری در شرکت خودروسازی آرورا آمریکا، وارد صنعت خودروهای خودران شد.آمازون چهارشنبه ی هفته ی گذشته، با سرمایه گذاری در شرکت خودروسازی آرورا (Aurora) که صرفا در زمینه ی توسعه ی فناوری خودران فعالیت می کند، احتمالا بزرگ ترین گامش را در صنعت خودروهای خودران برداشت. برای شرکت بزرگی مثل آمازون با سطح گسترده ی فعالیت های تدارکاتی که افراد و کالاهای بسیاری را شامل می شود، در درجه ی اول، این اقدام را می توان به عنوان کاتالیزگری برای تسریع و تسهیل فرایند ارسال محصولات و نیز کاهش هزینه ی توزیع توجیه کرد؛ چراکه هزینه ی حمل ونقل کالاهای این شرکت در سال ۲۰۱۸ به حدود ۲۸،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ دلار رسید.یکی از سخن گویان آمازون دراین باره می گوید:فناوری خودران مأموریت کارمندان و مشتریان ما را امن تر و پربارتر می کند. چنین دستاوردهایی چه در مراکز بارگیری کالا و چه در مسیر ممکن می شوند و به فرصت و قابلیت های حاصل از این فناوری خوش بین هستیم.اگرچه آرورا و آمازون از انتشار شرایط و جزئیات این مشارکت خودداری کردند، این سرمایه گذاری بخشی از مرحله ی تأمین منابع مالی آرورا به حساب می آید که شرکت سکویا کاپیتال (Sequoia Capital) آن را برگزار کرد. البته، به غیر از آمازون و سکویا، شرکت نفت وگاز بریتانیایی هلندی شِل (Shell) هم در تأمین این سرمایه مشارکت کرده است. بدین ترتیب، سرمایه ی آرورا به ۵۳۰،۰۰۰،۰۰۰ دلار افزایش یافت.مقاله های مرتبط:بدون شک، توسعه ی فناوری خودران هزینه زیادی دارد و کریس اورمسون، مدیرعامل آرورا می گوید مبلغ ذکرشده مستقیم وارد بخش اجرایی و مهندسی می شود. او که یکی از بنیان گذاران آرورا است، کارنامه ی درخشانی دارد و پیش ازاین، در مقام مهندس ارشد فناوری در بخش خودروهای خودران آلفابت (مالک شرکت ویمو) فعالیت کرده است.سایر مقام ها و تیم مهندسی آرورا را نیز افراد باسابقه تشکیل می دهند که ازجمله ی آن ها می توان استرلینگ اندرسون را نام برد که مدیریت طراحی و عرضه ی تسلای مدل X را عهده دار بوده است. همچنین، دریو بگنل قبلا در راه اندازی مرکز فناوری پیشرفته ی شرکت اوبر، نقش داشته است. مقام های این شرکت درباره ی این مشارکت می گویند:این مشارکت و سرمایه گذاری باعث تسهیل در ارائه ی مزایای فناوری خودران به شکلی امن و سریع و گسترده می شود.سال گذشته، وال استریت ژورنال خبر اختصاص تیم مهندسی برای طراحی خودروهای خودران در آمازون را منتشر کرد. همچنین، آمازون همکاری خود با تویوتا به منظور توزیع بهتر موادغذایی را اعلام کرده بود. اخیرا، خبرگزاری CNBC هم از کاربرد کامیون های خودران امبارک (Embark) در جابه جایی محموله های آمازون خبر داده است. تجارت اَبری آمازون همچنان در حال رشد است عملکرد درخشان آمازون در پاییز ۲۰۱۸ به لطف جمعه سیاه و دوشنبه سایبری سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی مایکروسافت و MIT برای فناوری خودران یک تیم فوتبال در بریتانیا از هوش مصنوعی برای چیدن ترکیب استفاده می کند آمازون برای تحویل کالای مشتریان از ربات تحویل خودران استفاده می کند

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه it-فناوری اطلاعات، نشر خبر " آمازون در فناوری خودران سرمایه‌گذاری می‌کند از منبع زومیت. "

اخبار گوناگون

× ×