روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: فناوری اطلاعات منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

خبر "اولین دارو برای درمان ابولا تأیید شد" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ از منبع زومیت با موضوع it-فناوری اطلاعات منتشر گردید.خبر باعنوان "اولین دارو برای درمان ابولا تأیید شد" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

اولین دارو برای درمان ابولا تأیید شد


اکنون یک درمان تأییدشده برای ابولا، یکی از کشنده‌ترین بیماری‌های جهان وجود دارد. سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) دارویی را برای درمان ابولا تأیید کرد که در طی اپیدمی ‌فعال آن مورد آزمایش قرار گرفته بود. 

سازمان غذا و دارو، دارویی که در طی همه گیری ابولا در سال ۲۰۱۸ آزمایش شد، به عنوان درمانی برای این بیماری تأیید کرد. این اولین درمانی است که توسط این سازمان برای ابولا تأیید شده و نشان می دهد که از پژوهش های انجام شده در شرایط بحرانی می توان به داروهای مؤثر دست یافت.جان فارلی، مدیر دفتر بیماری های عفونی در مرکز ارزیابی و تحقیقات دارویی FDA، می گوید: «تأیید داروی ابولا، اهمیت همکاری بین المللی در مبارزه با ویروس ابولا را نشان می دهد.»این دارو با نام «اینمازب» (Inmazeb) مخلوطی از سه آنتی بادی است که عملکرد ویروس ابولا را مهار می کند. این دارو توسط شرکت Regeneron Pharmaceuticals ساخته شده که هم اکنون در حال آزمایش یک درمان بر پایه آنتی بادی برای بیماری کووید ۱۹ است. در آزمایش های بالینی، بیمارانی که اینمازب را مصرف می کردند به مراتب کمتر در اثر بیماری جان خود را از دست می دادند.این دارو از سه آنتی بادی مونوکلونال مختلف تشکیل شده است. این آنتی بادی ها که برای تقلید از آنتی بادی هایی که به طور طبیعی در طی یک پاسخ ایمنی تولید می شوند، در آزمایشگاه طراحی شده اند.اینمازب در یک آزمون بالینی مورد آزمایش قرار گرفت که در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ در طی شیوع بیماری ابولا در جمهوری دموکراتیک کنگو انجام شد. در این آزمون بالینی که «آزمایش PALM» نامیده می شود، چهار داروی تولیدشده برای درمان ابولا مورد مقایسه قرار گرفتند و دو مورد از آن ها به عنوان داروهای مؤثر برای درمان ابولا معرفی شدند که یکی از این داروها اینمازب بود.مقاله های مرتبط:آزمایش PALM اولین و بزرگ ترین تلاش برای اجرای یک آزمایش بالینی دقیق در طی شیوع فعال یک بیماری بود. قبل از شروع این آزمایش، سازمان بهداشت جهانی نگران بود که انجام آزمایش در شرایط اضطراری ممکن است اثرات منفی بر روند مراقبت از بیماران داشته باشد. این آزمایش و سایر مطالعات انجام شده در شیوع ابولا طی یک دهه گذشته، نشان داد که تحقیقات علمی در طی یک اپیدمی امکان پذیر است.پژوهشگران اکنون از تجارب اپیدمی ابولا در طی بیماری همه گیر کووید ۱۹ استفاده می کنند و در برخی از آزمایش های دارویی ضد ویروس کرونا از آزمایش PALM مدل سازی شده است.آندره کالیل، استاد پزشکی در مرکز پزشکی دانشگاه نبراسکا، می گوید: «آنچه از ابولا آموخته ایم قطعا به ما کمک می کند تا در همه گیری ویروس کرونا بهتر عمل کنیم.»

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه it-فناوری اطلاعات، نشر خبر " اولین دارو برای درمان ابولا تأیید شد از منبع زومیت. "

اخبار گوناگون

× ×