روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: فناوری اطلاعات منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

خبر "کاربران از سامسونگ می خواهند استفاده از پردازنده اگزینوس را متوقف کند" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ از منبع زومیت با موضوع it-فناوری اطلاعات منتشر گردید.خبر باعنوان "کاربران از سامسونگ می خواهند استفاده از پردازنده اگزینوس را متوقف کند" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

کاربران از سامسونگ می خواهند استفاده از پردازنده اگزینوس را متوقف کند


با جمع‌آوری بیش از ۲۱ هزار امضا، از شرکت سامسونگ خواسته شده استفاده از پردازنده‌های اگزینوس را متوقف کند. ضعف در عملکرد دلیل اصلی این درخواست است.

سامسونگ گوشی های پرچم دار گلکسی اس ۲۰ را در دو نسخه با دو پردازنده ی متفاوت رونمایی کرده است: یکی با پردازنده ی اسنپدراگون ۸۶۵ برای بازارهای آمریکا و دیگری با پردازنده ی سامسونگ اگزینوس ۹۹۰ برای بازارهای جهانی. بااین حال، کاربران از وضعیت موجود ناراضی هستند و از سامسونگ می خواهند استفاده از پردازنده های اگزینوس را متوقف کند؛ چرا که آن را ضعیف تر از اسنپدراگون می دانند.تاکنون ۲۱ هزار نفر این دادخواست را امضا کرده اند و در آن آمده است:گوشی هایی که با تراشه های اگزینوس عرضه می شوند، کندتر عمل می کنند، عمر باتری آن ها کمتر است، حسگر دوربین نامرغوبی دارند، بیش ازحد گرم می شوند و مشکلات بسیار دیگری دارند.نکته ی درخورتوجه در این درخواست مقایسه ی نسبت عملکرد به توان مصرفی این پردازنده ها است. وب سایت Notebookcheck می نویسد پردازنده ی اگزینوس ۹۹۰ در گوشی های گلکسی S20 حداکثر عملکرد به توان مصرفی ۱۳ بر وات ارائه می دهد؛ در حالی که اسنپدراگون ۸۶۵ حداکثر عملکرد به توان مصرفی ۱۹/۶ بر وات. حتی عملکرد اسنپدراگون ۸۵۵ در سال گذشته از اگزینوس ۹۹۰ بهتر است و حداکثر عملکرد به توان مصرفی ۱۵ بر وات ارائه می دهد. شایان ذکر است این آزمایش ازطریق نرم افزار بنچمارک SPECint به دست آمده است. همچنین، کاربران می توانند از این لینک اطلاعاتی درباره ی عملکرد به توان مصرفی (Performance per watt) به دست آورند.سایر معیارها نشان می دهد اسنپدراگون عملکر بهتری از اگزینوس دارد. تراشه های سامسونگ در آزمون های AnTuTu ،Geekbench ،3DMark و AITUTU عملکرد ضعیف تری داشتند؛ اگرچه در برخی موارد از اسنپدراگون بهتر بودند. ناگفته نماند این موضوع جدیدی نیست؛ زیرا در سال ۲۰۱۸ پس از بررسی گلکسی S9 پلاس نیز، این دوگانگی روشن شد.موضوع دیگر این درخواست مربوط به سنسور دوربین ها است. در درخواست آمده است سامسونگ در نسخه ی مخصوص بازارهای جهانی از سنسورهای دوربین خود استفاده می کند؛ اما در نسخه ی مخصوص بازارهای آمریکا قطعات سونی را به کار می برد. درنهایت، امضاکنندگان می گویند اگر این شرکت از تراشه های اسنپدراگون در تمام گوشی های خود استفاده نمی کند، درباره ی چیپ ها شفاف سازی کند یا نسخه های اگزینوس را با قیمتی ارزان تر از نسخه های اسنپدراگون عرضه کند.دیدگاه شما درباره ی این دوگانگی چیست؟ آیا شما هم از امضاکنندگان این درخواست هستید؟

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه it-فناوری اطلاعات، نشر خبر " کاربران از سامسونگ می خواهند استفاده از پردازنده اگزینوس را متوقف کند از منبع زومیت. "

اخبار گوناگون

× ×