روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: فناوری اطلاعات منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

خبر "خندیدن واقعا می‌تواند انسان را شادتر کند" در تاریخ ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ از منبع زومیت با موضوع it-فناوری اطلاعات منتشر گردید.خبر باعنوان "خندیدن واقعا می‌تواند انسان را شادتر کند" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

خندیدن واقعا می‌تواند انسان را شادتر کند


پژوهشی تازه نشان می‌دهد حالت‌های چهره تأثیر کمی روی احساسات می‌گذارند و خندیدن می‌تواند احساس شادبودن را در انسان تقویت کند.

پژوهشی تازه نشان می دهد حالت های چهره تأثیر کمی روی احساسات می گذارند و خندیدن می تواند احساس شادبودن را در انسان تقویت کند.پژوهشگران دانشگاه تنسی واقع در ناکسویل و دانشگاه A&M تگزاس، داده های مربوط به آزمایش های ۵۰ سال اخیر را بررسی کردند تا بتوانند بفهمند حالت های چهره می توانند به بُروز احساسات مربوط به این حالات منجر شوند یا خیر. نیکلاس کلز، دانشجوی دکتری رشته ی روان شناسی اجتماعی در دانشگاه تنسی و پژوهشگر مسئول این مقاله، دراین باره گفت:عقل سلیم به ما می گوید اگر لبخند بزنیم، به سادگی می توانیم کمی خوشحال تر شویم یا اینکه اگر اخم هایمان را درهم بکشیم، می توانیم خود را در حالت جدی قرار دهیم. باوجوداین، روان شناسان ۱۰۰ سال است که با این ایده مخالف هستند.در سال ۲۰۱۶، این اختلافات بیشتر جدی شد: یعنی زمانی که ۱۷ گروه از پژوهشگران نتوانستند آزمایش شناخته شده ای را تکرار کنند که نشان می دهد عمل فیزیکی لبخند می تواند باعث شود مردم شادتر شوند.مقاله های مرتبط:کلز دراین زمینه می گوید:برخی از پژوهش ها شواهدی مبنی بر تأثیر حالت های چهره روی احساسات انسان را نشان نمی دهند؛ اما نمی توانیم روی نتایج هر مطالعه تمرکز کنیم. روان شناسان این ایده را از اوایل دهه ی ۱۹۷۰ آزمایش کرده اند؛ بنابراین، می خواستیم به همه ی شواهد نگاه کنیم.خندیدن باعث می شود انسان احساس شادی بیشتری کند؟کلز و گروهش با استفاده از روشی آماری به نام «فراتحلیل» داده های ‍۱۳۸ پژوهش را ترکیب کردند که درمجموع، بیش از ۱۱,۰۰۰ نفر را در سرتاسر دنیا بررسی کرده بود. طبق نتایج حاصل از روش فراتحلیل، حالت های چهره تأثیر کمی روی احساسات انسان می گذارند. به عنوان مثال، خندیدن باعث می شود انسان شادتر شود یا اخم کردن باعث می شود انسان عصبانی تر یا غمگین تر شود.کلز دراین باره می گوید:فکر نمی کنیم مردم می توانند به روش خود به شادی لبخند بزنند؛ اما این نتایج هیجان انگیز هستند؛ زیرا آن ها سرنخ هایی درباره ی نحوه ی تعامل بدن و ذهن برای شکل دادن به تجربه ی آگاهانه ی انسان از احساسات را دراختیارمان قرار می دهند. هنوز باید چیزهایی زیادی درباره ی اثرهای بازخورد حالت چهره بیاموزیم؛ اما این روش فراتحلیل ما را اندکی به درک نحوه ی کارکرد احساسات نزدیک تر می کند. نبوغ تصادفی؛ جوان خوشگذرانی که یک شبه نابغه ریاضیات شد یونگ؛ روان شناس سوئیسی خالق مفاهیم بنیادی روان باور به یگانگی سطح رضایت در زندگی را افزایش می دهد نتایج پژوهشی عظیم: علت افسردگی یک ژن واحد نیست چه ارتباطی بین اضطراب و تحمل درد وجود دارد؟

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه it-فناوری اطلاعات، نشر خبر " خندیدن واقعا می‌تواند انسان را شادتر کند از منبع زومیت. "

اخبار گوناگون