روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: فناوری اطلاعات منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

خبر "بزرگ‌ترین هواپیمای جهان نخستین‌بار از روی زمین برخاست" در تاریخ ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ از منبع زومیت با موضوع it-فناوری اطلاعات منتشر گردید.خبر باعنوان "بزرگ‌ترین هواپیمای جهان نخستین‌بار از روی زمین برخاست" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

بزرگ‌ترین هواپیمای جهان نخستین‌بار از روی زمین برخاست


پس از اتمام آزمایش‌های مختلف، هواپیمای غول‌پیکر استراتولانچ سرانجام نخستین پرواز آزمایشی‌اش را از فرودگاه هوایی و فضایی موهاوی انجام داد.

پس از اتمام آزمایش های مختلف، هواپیمای غول پیکر استراتولانچ سرانجام نخستین پرواز آزمایشی اش را از فرودگاه هوایی و فضایی موهاوی انجام داد.بزرگ ترین هواپیمای جهان با وزنی نزدیک به ۲۲۷ تن و طول بال هایی بیش از ۱۱۷ متر، نخستین پروازش را به تازگی انجام داد. این هواپیما که را شرکت پرتابگر راکت استراتولانچ (Stratolaunch) ساخته است، اندکی پس از ساعت ۱۸:۳۰ عصر شنبه از پایگاه هوافضایی موهاوی در کالیفرنیا آمریکا از روی زمین برخاست. این نخستین پرواز آزمایشی مهم هواگرد یادشده ای بود که برای پرتاب راکت به مدار زمین از هوا طراحی شده است. به نقل از شرکت سازنده، پرواز افتتاحیه ۱۵۰ دقیقه به طول انجامید و پس ازآن، هواپیما به سلامت روی زمین فرود آمد.هواپیمای دوبدنه ی استراتولانچ با هدف پرواز به ارتفاع تقریبا ۱۰٬۵۰۰ متری از زمین طراحی شده تا از آنجا بتواند راکت هایی را رها کند که با روشن سازی موتورهایشان به مدار پیرامون زمین صعود می کنند. در پرواز ویژه ی اخیر، هیچ راکتی روی هواپیما سوار نشد؛ اما استراتولانچ هم اکنون دست ِکم نام یک شرکت را در فهرست مشتریان خود دارد. نورثروپ گرومن شرکت هوافضا و صنایع دفاعی آمریکایی است که قصد دارد برای پرتاب راکت پگاسوس ایکس ال خود به فضا از هواپیمای استراتولانچ استفاده کند.جین فلوید، مدیرعامل استراتولانچ می گوید:اینکه پرواز این پرنده ی باعظمت را تماشا کنم، به شخصه لحظه ای احساسی برای من بود.هواگرد استراتولانچ در نخستین پروازش طبق انتظار عمل کرد و توانست به حداکثر سرعت ۲۸۲ کیلومتربرساعت و اوج ارتفاع ۴,۵۷۲ متری دست یابد. ایوان توماس، خلبان آزمایشی، در جریان مرحله ی نخست پرواز که در آن استراتولانچ توانایی های فرمان پذیری هواپیما را آزمایش کرد، درباره ی پرواز آزمایشی اخیر گفت:پرواز بدون اشکال و دقیقا منطبق با همان چیزی انجام شد که از نخستین پرواز انتظار می رود.به نقل از استراتولانچ، سامانه های هواپیما همچون ساعت اجرا شدند و هواگرد پس از چند عبور کم ارتفاع، به درستی فرود آمد.پرواز اخیر فقط سه ماه پس ازآن انجام می شود که استراتولانچ بیش از ۵۰ درصد از کارکنانش را تعدیل و تلاش ها برای توسعه ی راکت های اختصاصی اش را نیز لغو کرد. این شرکت در ابتدا قصد داشت مجموعه ای کامل از راکت ها، ازجمله هواپیمایی فضایی را بسازد. بااین حال، بنا به گزارش ها مرگ پل آلن، هم بنیان گذار مایکروسافت که پروژه ی استراتولانچ را در سال ۲۰۱۱ آغاز کرد، جرقه ی تغییرات یادشده را زد.در کنفرانس مطبوعاتی روز پرواز، بارها به نام آلن اشاره شد. فلوید گفت:آلن از اینکه ببیند هواپیمایش نخستین بار پرواز می کند، بی شک احساس غرور می کرد. باوجودآنکه او امروز در بین ما نبود، من زیر لب از او تشکر کردم.استراتولانچ در جریان کنفرانس مطبوعاتی پس از پرواز، زمانی را به ارائه ی پرسش و پاسخ اختصاص نداد؛ درنتیجه، فعلا نمی دانیم برنامه های این شرکت برای آینده است یا خیر. مسیر منتهی به پروز اخیر پس از انجام برخی آزمایش های پی در پی در طول چند سال گذشته، ازجمله رونمایی اولیه و آزمایش موتور در سال ۲۰۱۷ و چندین آزمایش تاکسی با سرعت های مختلف هموار شد. چرا اسپیس ایکس بوسترهای فالکون را بدون استفاده از چتر و در خشکی فرود می آورد مصاحبه با تونی فرناندز، مدیرعامل و بنیان گذار ایرآسیا هواپیماهای برقی و هیبریدی به زودی آسمان ها را درمی نوردند آیا سوانح بوئینگ 737 مکس وجهه صنعت هواپیماسازی آمریکا را خدشه دار می کنند هرآنچه باید درمورد سقوط هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس بدانید

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه it-فناوری اطلاعات، نشر خبر " بزرگ‌ترین هواپیمای جهان نخستین‌بار از روی زمین برخاست از منبع زومیت. "

اخبار گوناگون