روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: سیاسی منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

خبر "نزدیک‌ترین عکس از رضاشاه در تبعید" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ از منبع خبرآنلاین با موضوع politics-سیاسی منتشر گردید.خبر باعنوان "نزدیک‌ترین عکس از رضاشاه در تبعید" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

نزدیک‌ترین عکس از رضاشاه در تبعید

عصرایران نوشت: یکصدمین سالگرد کودتای سوم اسفند 1299 بحث دربارۀ رضاخان و فرجام او را تازه کرده و رسانه های داخلی و خارجی مطالب متعددی در این باره منتشر کرده اند.

رضاخان اگرچه شاه شد اما پادشاهی کلاسیک را دوست نداشت و لباس نظامی را از تن به در نمی آورد و اهل پوشیدن کت و شلوار نبود. در سال های تبعید و در جزیرۀ موریس و ژوهانسبورگ اما آن لباس های نظامی بلاموضوع شد و لباس شخصی می پوشید و مغموم و بهت زده به جایی خیره می شد. از این رو تصاویر او در تبعید و در جزیرۀ موریس و سپس ژوهانسبورگ (آفریقای جنوبی) متفاوت است. قرار انگلیسی ها با رضاشاه البته این بود که به بمبئی در هند برود اما کشتی به راه خود ادامه داد و پادشاه سابق را در جزیرۀ موریس پیاده کردند و با تلاش های فرزندش که بر تخت سلطنت نشسته بود برای رهایی از آب و هوای موریس به ژوهانسبورگ انتقال یافت. آخرین و نزدیک ترین تصویری که از او در ژوهانسبورگ ثبت شده همین عکس است. عکسی با لباس متفاوت و نگاهی که از هر مقاله ای گویاتر است.27215

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه politics-سیاسی، نشر خبر " نزدیک‌ترین عکس از رضاشاه در تبعید از منبع خبرآنلاین. "

 

اخبار گوناگون

× ×