روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: سیاسی منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

خبر "اکتشافی جدید درباره «جیغ» - خبرآنلاین" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ از منبع خبرآنلاین با موضوع politics-سیاسی منتشر گردید.خبر باعنوان "اکتشافی جدید درباره «جیغ» - خبرآنلاین" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

اکتشافی جدید درباره «جیغ» - خبرآنلاین

ایسنا نوشت: «جیغ» اثر «ادوارد مونک» مدت هاست که به عنوان یکی از مشهورترین تابلوهای نقاشی جهان شناخته می شود و حالا کشف یک عبارت بر روی این نقاشی، به داستان های پیرامون آن افزوده است.

هویت نویسنده یک نوشته کوچک در گوشه سمت چپ یکی از چهار نسخه از تابلو نقاشی «جیغ» مدت ها موضوع بحث بود. در ابتدا گمان می شد عبارت «فقط می تواند به دست یک دیوانه نقاشی شده باشد» را خود «مونک» نوشته باشد اما بعدها این نوشته به یک خرابکار نسبت داده شده بود؛ حالا نتایج بررسی های جدید کارشناسان موزه ملی نروژ نشان می دهد این عبارت قطعا به دست خود «مونک» نوشته شده است.«مای بریت گولنگ» که یکی از کارشناسان آثار «مونک» و مدیر موزه ملی نروژ بررسی درباره این عبارت که برای نخستین بار در سال ۱۹۰۴ کشف شده بود را آغاز کرد و پس از مشورت با همکارانش به این نتیجه رسید مونک این عبارت را نوشته است.«گولنگ» معتقد است این عبارت نشان دهنده وضعیت روحی «مونک» است. گمان می رود این عبارت در سال ۱۸۹۵ و پس از حضور این هنرمند در جلسه ای نوشته شده است که در آن یک دانشجوی پزشکی با دیدن این نقاشی گفته بود این اثر باید توسط کسی که مشکلات روحی دارد خلق شده باشد.این نقاشی در سال ۲۰۲۲ در ساختمان جدید موزه ملی نروژ در کنار سایر نقاشی های «مونک» و در سالن مختص آثار این هنرمند به نمایش گذاشته خواهد شد.5858

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه politics-سیاسی، نشر خبر " اکتشافی جدید درباره «جیغ» - خبرآنلاین از منبع خبرآنلاین. "

 

اخبار گوناگون

× ×