روی خط خبر

  • سیاسی
  • خبرآنلاین
  • گام های اروپا برای کاهش وابستگی به دلار/ اروپا به دنبال تقویت موقعیت یورو
 درخواست حذف مطلب

موضوع: سیاسی منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

خبر "گام های اروپا برای کاهش وابستگی به دلار/ اروپا به دنبال تقویت موقعیت یورو" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ از منبع خبرآنلاین با موضوع politics-سیاسی منتشر گردید.خبر باعنوان "گام های اروپا برای کاهش وابستگی به دلار/ اروپا به دنبال تقویت موقعیت یورو" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

گام های اروپا برای کاهش وابستگی به دلار/ اروپا به دنبال تقویت موقعیت یورو

تسنیم به نقل از رویترز نوشت: کمیسیون اروپا با توجه به درس هایی که طی بحران کرونا گرفته شده، به دنبال راه هایی برای تقویت موقعیت جهانی یورو و کاهش وابستگی منطقه به دلار آمریکا است.

کمیسیون اروپا که از تحریم های یکجانبه آمریکا در دولت ترامپ خسته شده است، بر روی طرحی برای به دست آوردن استقلال مالی و اقتصادی و محدود کردن وابستگی این منطقه به دلار آمریکا کار می کند. مقامات اتحادیه اروپا تاکید کرده اند بازارهای مالی جهان بیش از اندازه به دلار آمریکا وابسته هستند. بروکسل با توجه به درس هایی که طی بحران کرونا گرفته شده، به دنبال راه هایی برای تقویت موقعیت جهانی یورو است. طبق پیش نویس این طرح کمیسیون اروپا، استفاده گسترده تر از یورو در بازارهای مالی میتواند از اقتصاد در برابر شوک های مبادلات ارز محافظت کرده و سیستم پولی بین المللی را تقویت کند و همچنین آسیب پذیری اقتصاد جهان را پایین بیاورد. اقداماتی که موقعیت یورو را ارتقا می دهند شامل بررسی قوانین اتحادیه اروپا در مورد شاخص های مالی و تشویق آنها به استفاده از یورو به جای دلار می شود.این طرح احتمالاً درست یک روز قبل از مراسم تحلیف ریاست جمهوری جو بایدن ارائه خواهد شد. در حالی که مقامات اروپا قبلا در مورد همکاری با دولت جدید آمریکا ابراز امیدواری کرده بودند، این طرح نشان می دهد برای شرایط بدتر آماده می شوند. این طرح نشان می دهد بروکسل نگران آسیب پذیری منطقه یورو در برابر محدودیت های اقتصادی اعمال شده توسط آمریکاست. مانند اقدامی که واشنگتن در مورد قرارداد اتمی با ایران و اعمال تحریم ها علیه این کشور انجام داد.223224

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه politics-سیاسی، نشر خبر " گام های اروپا برای کاهش وابستگی به دلار/ اروپا به دنبال تقویت موقعیت یورو از منبع خبرآنلاین. "

 

اخبار گوناگون

× ×