روی خط خبر

  • سیاسی
  • خبرآنلاین
  • جروزالم‌پست: رزمایش گسترده موشکی ایران، پیامی به آمریکا و اسرائیل است
 درخواست حذف مطلب

موضوع: سیاسی منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

خبر "جروزالم‌پست: رزمایش گسترده موشکی ایران، پیامی به آمریکا و اسرائیل است" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ از منبع خبرآنلاین با موضوع politics-سیاسی منتشر گردید.خبر باعنوان "جروزالم‌پست: رزمایش گسترده موشکی ایران، پیامی به آمریکا و اسرائیل است" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

جروزالم‌پست: رزمایش گسترده موشکی ایران، پیامی به آمریکا و اسرائیل است

فارس نوشت:روزنامه «جروزالم پست» در یادداشتی به بررسی رزمایش گسترده موشکی «پیامبر اعظم (ص) ۱۵» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران پرداخته و نوشت این رزمایش حامل پیام صریحی به آمریکا، رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس است.

در ابتدای این یادداشت با اشاره به انتقام سپاه از ترور سردار سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس توسط نظامیان تروریست آمریکایی، آمده است: «این [رزمایش] یک سال بعد از شلیک موشک های بالستیک توسط ایران به نیروهای آمریکایی در عراق انجام می شود».پیامی به آمریکا، اسرائیل و کشورهای عربیجروزالم پست نوشت: «رزمایش موشکی گسترده ایران که در آن موشک های دوربرد، پهپاد و دیگر تسلیحات به نمایش گذاشته شده، در حال انجام شدن در ابتدای هفته جاری است و به عنوان پیامی برای کشورهای [عربی حاشیه] خلیج [فارس]، آمریکا و اسرائیل عمل می کند».این روزنامه به توضیح بخشی از اقدامات انجام شده در این رزمایش پرداخت: «ایران از پهپادها برای حمله به یک سامانه پدافند موشکی استفاده کرد وسپس بارانی از موشک های بالستیک ذوالفقار، زلزال و دزفول شلیک کرد. پهپادها به منظور خنثی کردن پدافندهای هوایی برای موشک های در حال نزدیک شدن استفاده شدند».در ادامه این یادداشت آمده است: «گزارش ها حاکی از آن است که برخی از این پهپادها دارای بُرد دو هزار کیلومتری هستند و این بدان معناست که می توانند به اسرائیل برسند. موشک ها هم بُرد کافی برای هدف قرار دادن احتمالی اسرائیل را دارند. آنها همچنین می تواند کشتی های آمریکایی یا کشورهای عربی حاشیه خلیج [فارس] را هدف قرار دهند».ایران، یک ابرقدرت موشکی استجروزالم پست با اذعان به دقت نقطه زنی موشک های بالستیک سپاه، تصریح کرد: «تصاویر دریافتی از ایران نشان دهنده دقت و نقطه زنی موشک های ایران بود... ایران می خواهد نشان دهد که یک ابرقدرت موشکی است».این روزنامه در پایان نوشت که ایران در حال نشان دادن تسلیحاتی است که طی سال های اخیر و در زمان ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» ساخته و دولت جدید آمریکا به ریاست «جو بایدن» را به نوعی با یک «عمل انجام شده موشکی عظیم» مواجه می کند.این در حالی است که «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه بامداد یکشنبه با تکرار زیاده خواهی ها و ایفای نقش «پلیس بد» در تعامل اروپا با ایران، خواستار انجام مذاکراتی درخصوص فعالیت های موشکی و منطقه ای ایران شد.23311

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه politics-سیاسی، نشر خبر " جروزالم‌پست: رزمایش گسترده موشکی ایران، پیامی به آمریکا و اسرائیل است از منبع خبرآنلاین. "

 

اخبار گوناگون

× ×